Terminatör gerçek mi oluyor, BK Haberler

Tarih 9th Mayıs 2010 Yazan admin
Spread the love

terminetör
Alman araştırmacılardan robotlarla ilgili çok ilginç açıklama
ALMAN araştırmacılar, yakın gelecekte evlerimizdeki gündelik işleri devralacak olan robotların, yanlışlıkla da olsa insanları yaralayabileceği uyarısında bulundu. Wessling kentinde bulunan Robot TeknolojiEnstitüsü’nde görevli uzmanlar, bıçak, tornavida gibi kesici ve delici aletler kullanan robotların, programları dışında hareket etmeye başlamaları halinde insanlarda ölümcül yaralanmalara neden olabileceğini belirledi. Uzmanlar, gelecekte bu tür kazaların meydana gelmesini önlemek için özel bir güvenlik yazılımı hazırladı. Yazılım, robotun programında bir sorun yaşandığı anda hareket kabiliyetini engellemeyi amaçlıyor. Araştırmanın sonuçları, Alaska’nın Anchorage kentinde düzenlenen Uluslararası Robot Teknolojisi ve Otomasyon Konferansı’nda uzmanlarla paylaşıldı.
Düzenliyen: BK

3 Responses to “Terminatör gerçek mi oluyor, BK Haberler”

 1. sohbet dedi ki:

  saten issizlik var bide bu olursa tamm 🙂 issizlik artar

 2. channellettersi dedi ki:

  Introducing myself. Have a sign shop in Austin. Been lurking around watching you guys. You are awesome. Hope to fit in. Trying to learn all I can. Thanks in advance for the help I’m sure I’ll need.
  – John

 3. Sinan dedi ki:

  Cheers for this great web page. I’m attempting to study some additional posts but I cant get your internet site to display correctly in my Opera Browser. With thanks again.

Yorum