Seks Facebook’ta da satıyor !

Tarih 5th Mayıs 2010 Yazan admin
Spread the love

facebook
Başka sitelerdeki yazıların başlıkları ne kadar ‘seksi’ olursa o yazıya Facebook’ta link verilme ihtimali artıyor
Facebook kullanıcılarında seks saplantısı mı var? Yeni bir araştırmaya göre çoğunlukla evet.
En büyük teknoloji sitelerindeki makale ve yazılardan Facebook’a yapılan 12 binden fazla link gönderimini inceleyen sosyal medya araştırmacısı Dan Zarrella, başlığında cinsellik referansı taşıyan yazıların Facebook ve diğer sosyal ağlara gönderilme ihtimalinin çok yüksek olduğunu keşfetti.
Facebook kullanıcılarının linkleri birbiriyle nasıl paylaştığını inceleyen TweetPsyche davranış araştırma sitesinin sahibi Zarrella, haber sitelerinde cinsellik referanslı başlıklarla verilen haber ve yazıların Facebook’a gönderilme olasılığının diğer başlıklara kıyasla yüzde 88 oranında daha yüksek olduğunu söyledi.
The Wall Street Journal gazetesinde yer alan habere göre başlığında ‘pozitif’ mesajlar bulunan başlıklar olasılık sıralamasında yüzde 31 ile ikinci sırada yer alırken, ‘öğrenme-eğitim’ referanslı başlıklar yüzde 23 ile üçüncü sırada yer alıyor.
Araştırma ayrıca ‘ortaokul’ düzeyinde basit sözcüklerin kullanıldığı başlıkların daha sofistike başlıklardan yüzde 30 daha fazla oranda Facebook’ta paylaşıldığını gösteriyor.
Düzenliyen: By_Karizma

Yorum