Oyun sektörü God of War ile krizden çıktı

Tarih 27th Nisan 2010 Yazan admin
Spread the love

God of War
Kratos’un savaşı, Sony ve oyun pazarını uçurdu
Sony’nin oyun konsolu PlayStation 3 için geliştirdiği ve geçen ay ortasında tüm dünya ile birlikte Türkiye’de de piyasaya çıkan “God Of War”, rekor satış rakamlarının ardından sektörü de pozitif büyümeye taşıdı. 2009’un Eylül ayından bu yana düşen satışları tersine çeviren God of War’a,Nintendo’nun “Pokemon” oyun serisi de eklenince, toplam oyun satışları mart ayında yüzde 6 arttı. Video oyun sektörü üzerine araştırmalar yapan NPD Grup’un verilerine göre geçen ay 1.5 milyar dolarlık oyun yazılımı satılmasına karşılık, konsol satışları yüzde 4 düşerek oyun 440 milyon dolara geriledi.
OLİMPOS TANRILARINA KARŞI SAVAŞ
Baş kahramanı Kratos’un Olimpos’un tanrılarına karşı savaş verdiği God Of War, ABD’deki PS3 satışlarını yüzde 44 artışla 313 bin 900 adete ulaştırdığı mart ayında, dünyanın en fazla satan konsolu Nintendo Wii
satışları yüzde 7.2 düşüşle 557 bin 500’e geriledi. Microsoft’un Xbox 360 satışları ise yüzde 2.5 artarak 338 bin 400’e çıktı. Sony’nin
hızlı yükselişinde 3 boyutlu (3D) oyunları da etkili olurken, konsol
pazarında hareket kontrolü özelliği de giderek öne çıkmaya başladı.
Video oyun kanalı Ginx, Tivibu’da
TTNET’in Web TV uygulaması Tivibu, dünyanın oyunlarla ilgili ilk ve tek video kanalı Ginx’i, Türkçe içerikle Türk oyunseverlerle buluşturuyor. Ginx’te, macera oyunu tutkunları için “The Quest”; yarış tutkunları için “Faster”; spor oyunları için de “Knockout”; aksiyon ve heyecanın dorukta olduğu atışlı oyunlar için ise “License to Kill” programları dikkat çekiyor. Filmlerle oyunların birbirine en yakın olduğu noktada “That Hollywood Thing”; oyunların incelendiği “The Good, The Bad and The Boring” ve Ginx’in seçtiği en iyi oyunları içeren “Squeezed” programları da oyunseverler için rehber niteliğini taşıyor.
Fling ile PC’ler konsola dönüşecek
Kablosuz yeni nesil joystick Fling PC, bilgisayarları oyun konsoluna dönüştürecek. Bilgisayarda yüklü olan oyunların tamamını klavye kullanmaya gerek kalmadan oynayabilmeyi sağlayan Fling PC’nin hareket ve ivme sensörü ile hiçbir tuşa basmadan salınım, yuvarlama, sallama, fırlatma, zıplama, atlama gibi 10 farklı rotasyon hareketi
yapılabiliyor. Bluetooth üzerinden iletişim kuran Fling PC, Darty mağazalarında bowling, tenis, kartopu savaşı, eskrim, at ile engel aşma, balık tutma, halter, pinpon, balans ve bilardo gibi 13 adet Türkçe ve HD kalitesinde oyun ile birlikte 299 TL’den satılıyor.
Düzenliyen: By_Karizma

6 Responses to “Oyun sektörü God of War ile krizden çıktı”

 1. Fatih Odabaşı dedi ki:

  Sitenizi ve yazınızı çok beğendim . Bu siteyi WordPress ile mi yaptınız , cevaplarsanız sevinirim.

 2. usaonlinecasinoblog dedi ki:

  Couldn?t be written any better. Reading this register reminds me of my antique allowance associate! He each kept talking there this. I inclination forward this article to him. Pretty unavoidable he on be subjected to a satisfactory read. Thanks an eye to sharing!

 3. Can Çetin dedi ki:

  Yazınız çok hoş , merak ettiğim siteyi wordpress ile yoksa blogengine ile mi yaptığınız , cevaplarsanız sevinirim.

 4. Alonzo Martinet dedi ki:

  Couldn?t be written any better. Reading this post reminds me of my age room fellow! He eternally kept talking far this. I intention deasil this article to him. Rather unshakable he will sooner a be wearing a good read. Thanks for the benefit of sharing!

 5. what is leukemia dedi ki:

  Thank you for share very good informations. Your website is goodI am impressed by the information that you have on this blog. It shows how well you understand this subject. Bookmarked this page, will come back for more. You, my friend, ROCK! I found just the information I already searched everywhere and just couldn’t find. What a perfect site. Like this website your website is one of my new favs.I like this data shown and it has given me some sort of desire to succeed for some reason, so thanks

 6. Inso dedi ki:

  A Quite easy to follow article . Whenever i check your blog i read a unique perspective . In addtition , as a noob developer, i have to say that the structure of your blog is amazing . Could you reply with the name of the template? . I find it hard to choose among all these themes and widgets.
  Thanks .

Yorum