keyiflesohbet, 21 milyon ehliyet çipliyle değişecek

Tarih 29th Mayıs 2010 Yazan admin
Spread the love

keyiflesohbet
Çipli pasaport ve kimlik kartlarından sonra sürücü belgelerinin de ‘çipli’ olacağı belirtildi
Emniyet Genel Müdürlüğü, ehliyetlerin de AB normlarında olması için çalışma başlattı. Emniyet kurmayları proje hakkında İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Osman Güneş’e brifing verdi.
Vatan Gazetesi’nin haberine göre 1 Haziran’da dağıtılmaya başlayacak çipli pasaportların yazılım programını hazırlayan bilişim uzmanı polisler, çipli ehliyetlerin de yazılımını gerçekleştirecek. E-pasaportlarda olduğu gibi ehliyetler de ‘online’ başvurular ile dağıtılacak. Sadece yeni ehliyet alacak sürücüler parmak izi vermek için emniyete gidecek.
Yıl sonunda hayata geçirilmesi öngörülen proje ile 21 milyon sürücü belgesinin değiştirilmesi hedefleniyor. Çipli ehliyetler taklit edilemeyecek. Darphane’de basılacak ehliyetler sürücülerin adreslerine kargo ile gönderilecek. Türkiye’de 21milyon 134 bin 904 ehliyet sahibi bulunuyor. Bunların yüzde 82,5’ini erkekler, yüzde 17,5’ini de kadınlar oluşturuyor.
Düzenliyen: By_Karizma

One Response to “keyiflesohbet, 21 milyon ehliyet çipliyle değişecek”

  1. Airsoft Vests dedi ki:

    I admire what you have done here. I like the part where you say you are doing this to give back but I would assume by all the comments that this is working for you as well.

Yorum