İnternet çöküyordu

Tarih 4th Eylül 2010 Yazan admin
Spread the love

internet
Belki birçoğunuz farkında değilsiniz ama geçtiğimiz günlerde internet gerçek anlamda çöküyordu
Duke Üniversitesi ve internet kaynaklarından sorumlu bir Avrupalı grubun yürüttüğü deney, geçici olarak internete zarar verdi.
İnternet trafiğinin sadece yüzde 1’inde sorun yaratan deneyin durdurulması daha fazla hasarın önüne geçti. RIPE NCC yani Reseaux IP Europeens Network Coordination Centre ve Duke Üniversitesi Border Gateway Protocol’ü deniyordu.
Yeni protokol ile yollanan veriler bazı routerlarda soruna yol açtı. İletilen veriler routerdan routera hatalı bir şekilde geçtiği için servis sağlayıcılar sorun bildirmeye başladılar ve deney durduruldu.
Bu konuda henüz detaylı bir açıklama yapılmadı ancak araştırmacılar, tamamlanmış bir protokol olan BGP’nin hackerlar tarafından kötü amaçlarla kullanılmasından endişe ediyor.
Düzenliyen: By_Karizma

One Response to “İnternet çöküyordu”

  1. what is leukemia dedi ki:

    Thank you for give very nice informations. Your blog is coolI am impressed by the information that you have on this blog. It shows how well you understand this subject. Bookmarked this page, will come back for more. You, my friend, ROCK! I found just the information I already searched everywhere and just couldn’t find. What a perfect site. Like this website your website is one of my new favs.I like this info given and it has given me some sort of inspiration to have success for some reason, so thanks

Yorum