Facebook'a büyük itham

Tarih 19th Ekim 2010 Yazan admin
Spread the love

facebook
Wall Street Journal resmi olarak suçladı!
Amerikan Wall Street Journal (WSJ), popüler sosyalleşme ağı Facebook’taki birçok uygulama sayesinde şirketlerin, milyonlarca kullanıcının kimlik bilgilerini elde ettiklerini bildirdi.
Wall Street gazetesinin internet sitesinde yer alan habere göre, Facebook’taki en popüler uygulamaların programcıları, profillerinin tamamen özel olması için gizlilik seçeneğini kullananlar dahil kullanıcıların veya arkadaşlarının isimleri gibi kimlik bilgilerini internet araştırma ve reklam şirketlerine ulaştırıyor.
Bu uygulamanın Facebook ilkelerinin ihlali anlamına geldiğini ve sosyalleşme sitesinin kullanıcılarının verilerini koruma kabiliyeti konusundaki soruları tekrar gündeme getirdiğini belirten gazeteye açıklama yapan bir Facebook yetkilisi, kullanıcıların kişisel bilgilerinin sergilenmesinin önüne geçilmesi için çok etkili önlemler alacaklarını kaydetti.
”Bir kullanıcının kimliği arama motoruyla veya bir uygulamayla bulunabilir ve yayılabilir ancak bir kimliğin bilinmesi, Facebook’ta kimsenin kişisel bilgilerine ulaşma imkanı vermez” diyen Facebook yetkilisi, gazete tarafından gündeme getirilen sorunun çözümü için yeni bir teknoloji kullanacaklarını belirtti.
Wall Street tarafından yapılan bir araştırmada, özellikle 59 milyon kullanıcının oynadığı Zynga Game Network’ün Farmville oyunu, Texas HoldEm Poker ve FrontierVille’in aralarında bulunduğu 10 popüler Facebook uygulamasının kullanıcıların verilerini başka şirketlere ilettiği günışığına çıktı.
Bu uygulamaların büyük bölümü, Facebook’a dışardan çalışan programcılar tarafından oluşturuldu.
Bu arada, Alman Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung (FAS) da Facebook’taki gizlilikle ilgili bir açığın, sosyalleşme sitesinde hesabı olmayan internet kullanıcılarının listelerine ulaşma imkanı sağladığını bildirdi.
Düzenliyen: Metin

7 Responses to “Facebook'a büyük itham”

 1. sell this domain at sedo dedi ki:

  This is an excellent blog post you are discussing about and i really appreciate it. It should be going on. BTW Could you write guest blog post for my blog?

 2. Farmville dedi ki:

  For luck of words I will just say its a great blog. Keep up the good work.

 3. Shonta Knudsvig dedi ki:

  Thanks I got your web link. Does someone by chance have a backup mirror internet site or web link to another source? The link surely will not seem to work for me.

 4. Angila Garfunkel dedi ki:

  The weblink you sent will not seem to work, does anyone have a mirror or backup weblink source?

 5. free poker money dedi ki:

  Hola I’m Bethann Dunemn I want to offer my excellent web I’ve started my poker carreer with no deposit poker money (they give u free money to start with and then eat your rake) and the results were superb now I have a superb bank account all thanks to the no deposit poker money i got for free. I invite you to try it out, click the link above (my name should appear describing this particular offer)

 6. Cheap SEO Services dedi ki:

  Hey I’m Abram Carrazco I want to offer my awesome web I’ve started my SEO carreer with SEO Land (leading seo services company) and the results were very good now I have a Great work all thanks to the SEO Land SEO Services i got for free.
  I invite you to try it out, click the link above (my name should appear describing this particular offer)

 7. backlink service dedi ki:

  checker google rank seo usa org

Yorum