Eğitim Texas Kurulu: Jefferson Davis ve Obama'nın Orta Adı Essential Öğrenciler öğrenmek için mısınız

Tarih 25th Mayıs 2010 Yazan admin
Spread the love

Bugün sağcı Texas State Talim ve Terbiye Kurulu (SBOE) devlet sosyal bilgiler müfredat içerik nihai onayı verecek. Standartlar olacak “ne tüm Texas okullarda öğretilir dikte ve önümüzdeki on yıl içinde ders kitapları ve öğrenci başarı testleri için temel sağlar. “Dün, bu niteliksiz board – hangi bir halk eğitimi düşünen bir kadın içeren bir”sapıklık ve aracıolan “ve bir başkan gerçek mesleği bir dişçi olduğunu – Devletin standartları içine, daha muhafazakarlar eklenmesi için daha Konfedere yüceltilmesi ve ilerici bakış açıları daha fazla bozulmasını iterek onların sağcı ideoloji enjekte devam etti.
Öğrenciler Obama’nın Orta Adı öğrenin gerektir için olsun: Cumhuriyet David Bradley bir SBOE’s aşırı sağ kanadına öncülerindendir. Dün, o öğrencilerin Barack Obama hakkında ilk Afrikalı-Amerikalı başkanı olarak öğrenecektir olsaydı önerdi, onlar da onun göbek adı – Hüseyin öğrenmelidir. Ancak, diğer Cumhuriyetçi Bob Craig, “diyerek itirazyaptığınızı ne niyeti oldukça açıktır, Ama ille de doğrudur, “bu Kennedy ve Reagan gibi diğer başkanlar standartları kendi orta isimleri yok işaret sanmıyorum. Bradley sonunda ve yönetim kurulu yaptığı değişikliği geri çekti kararlı O Beyaz Saray’ın web sitesinde olduğu gibi Obama listeye: Barack H. Obama.
Abraham Lincoln Düzeyleri Konfedere Lider Jefferson Davis Kaldırma: Vardı “Uzun süreli tartışma”Dün” Başkan Jefferson Davis ‘Abraham Lincoln felsefi görüşlerini bir ders ile açılış konuşmasında Konfedere dahil olup bitti. “Uzak sağ Cumhuriyet Cynthia Dunbar o hariç Jefferson olacağını söyledi “Badana” tarih için bir girişim. (TFN Insider, ekliyor “Ama Davis’in adresi yok’s! Adresi bile güney eyaletlerinde ayrıldı nedeni: kölelik söz yok.”) Sonunda SBOE oy Davis tutmak ve öğrencilere “yaptığı konuşmada kontrast gerektirir Lincoln konuşmalar.
O Tarihsel Veriler – Muhafazakar Ones hariç – Dead Öğrenciler Them Eğitim için olmalıdır Gerektiren: Dün, SBOE iyi vatandaşlık örnek var “tarihsel ve güncel rakamlar üçüncü sınıf listeden Birleşik Çiftlik İşçileri Amerika kurucularından Dolores Huerta bir şerit verdi.” Bazı yetkililer olduğunu söyledi savundu sosyalist bir ve bu nedenle ekarte edilmelidir. Ama belki de en bariz taraflı itiraz Bradley, dedi geldi:
Çok hala hayatta olan kişilere de isteksiz duyuyorum. ne zaman daha sonra bizi mahçup hiçbir zaman bilemezsiniz çünkü “Tarihin tanımı olarak,” Eğer ölü, olmalıdır.
Tabii ki, yönetim kurulu da dahil olmak üzere hiçbir sorun oldu Wallace Jefferson, Texas Yargıtay, ya da Cumhuriyetçi başkan adalet sağcı rakam Phyllis Schlafly.
Bu hafta, ThinkProgress Judy Jennings ve Rebecca Bell-Metereau, SBOE üzerinde koltuklar için çalışan iki ilericiler ile konuştu. Her ikisi de denemek için söz verdi geri herhangi bir ders kitabı değişiklikleri sağcı kurulu onaylar.

Yorum