Siyah`8 E-Sports Turnuva Takımı

Tarih 1st Şubat 2019 Yazar admin YazdI 0 Yorum Kategori: Teknoloji, Video Klip, Zula Oyun

Siyah`8 E-Sports takımı logosu rekabet turnuvasında oynadı kaybetse bile oraya adını yazdırması yeter. Kendimizi geliştirip daha iyi yerlere gelme dilekleri ile

Saygılar: Gamze Sayman

Eski logomuzu bilmeyenler için alt kısma o logomuzu`da ekliyorum.

 

 

GENİŞ EKRANDA SADECE OYNADIM REKABETÇİ

Tarih 5th Ocak 2019 Yazar admin YazdI 0 Yorum Kategori: Teknoloji, Zula Oyun

22-23 Aralık tarihlerinde Nonstop Zula Espor Merkezi’nde gerçekleşen Zula Süper Lig finallerinin ardından 2. sezonun tüm genel istatistiklerine dair bir infografik yayınlandı.

Lig aşamasının ve finallerinin Galatasaray Espor’un şampiyonluğuyla sonuçlanmasının ardından 3. sezona dair geri sayım başladı. 10 takımın katılımıyla Zula severlere merhaba diyen Zula Süper Lig 2. sezonu, 65 oyuncunun eşliğinde 90 karşılaşma gerçekleşti. Toplamda 2.912.015 izlenme rakamına ulaşılırken tüm maçlar 4.815 dakika sürdü.

22.203 skorun yayında oyuncular toplam 5.318asist yaparken en çok tercih edilen silahlar M468, AUG A3 ve AWP oldu.

Galatasaray Espor’un şampiyonluğunda önemli katkılarda bulunan Koko, lig aşamasının MVP’si olurken, yükselen yıldız W4siLi en iyi Taarruz oyuncusu, ligin en tecrübeli oyuncularından VonS ise finallerin MVP’si olmayı başardı.

Zula Oyun

Tarih 27th Eylül 2018 Yazar admin YazdI 4 Yorum Kategori: Teknoloji, Zula Oyun

Zula, MadByte Games tarafından geliştirilen, Lokum Games tarafından dağıtılan, MMOFPS türünde Türk yapımı video oyunudur. Oyun Türkiye’den sonra ilk defa Brezilya’da, 2016 yılının Haziran ayında, Playspot firması tarafından yayımlanmıştır.

Bir çok etkinlikleri mevcut rekabet olsun, lig maçları olsun, bir çok yönden önemli bir yer edinmiştir.

iki büyük takım tarafından kabul görülmüş vede 2 en iyi takımı kendi aralarına almıştır. Bunlardan biri Fenerbahçe diğeri Galatasaray iki güzel takım arasından seçim yapmıştır.

Saygılar: Gamze Sayman Zula Oyun Oyuncusu.

Turizm sanal alemde

Tarih 18th Şubat 2012 Yazar admin YazdI 0 Yorum Kategori: Teknoloji


Tatil planları artık internetten yapılıyor
Kullanıcıların interneti etkin şekilde kullanmaya başlamasıyla turizm sektörü internet yatırımlarını artırırken, tatil arama ve planlarının internetten yapılmasında artış gözleniyor.
Google Türkiye Turizm Sektör Yöneticisi Sencer Kutluğ, işletmelerin son dönemde internetteki varlıklarını daha fazla etkinleştirme yatırımları yaptığını söyledi.
Turizm sektörünün, interneti en verimli kullanan sektörler arasında yer aldığını kaydeden Kutluğ, şu bilgileri verdi:
”Havayolları için internet çok efektif ve karlı bir satış kanalı. Aynı zamanda tüm dünyaya hızlı bir şekilde erişmelerini sağlıyor. Bilet, internetten satılması en kolay ürünlerden biri olduğu için burada rekabet hızlı bir şekilde artıyor. Yurt dışındaki havayolları pazarlama bütçelerinin ciddi bir kısmını internete ayırmış durumda.
Online seyahat acenteleri, interneti ana satış kanalı olarak kullanıyor. Sadece internet üzerinden satış yapanlar olduğu gibi, satış için çağrı merkezi kullananlar da var. Her geçen sene bu oyuncular çağrı merkezi bağımlılıklarını azaltırken, satışlarının artan kısmını internet üzerinden yapıyor.
Tur operatörleri artan bir ivme ile interneti satış kanalları olarak kullanmaya başlıyor. Aynı zamanda ürün tanıtımı ve marka bilinirliğini artırmak için kullanıyorlar. Oteller ağırlıklı olarak tanıtım için kullanıyor. Araç kiralama, yolcu gemisi firmaları, otobüs ve demiryolu firmaları henüz internet üzerinden satış için ağırlıklı bir yatırım yapmadılar ve interneti genellikle ürün tanıtımı için kullanıyorlar ama bunun da yurt dışındaki trendleri takip edeceğini ve kısa zamanda burada da internet yatırımlarının artacağını düşünüyoruz.”
Kutluğ, interneti satış kanalı olarak kullanan oyuncuların, Google Arama Motoru reklamcılığı, markalama için Google Görüntülü Reklam Ağını kullandıklarını belirtti.
”PERAKENDEDEKİ YÜKSELİŞLE BİRLİKTE, TÜKETİCİLERİN İNTERNETTEN SATIN ALMA DAVRANIŞI DEĞİŞİYOR”
Seyahat ile ilgili aramaların 2008’den bu yana yılda ortalama yüzde 30 artış gösterdiğine dikkati çeken Kutluğ, 2011 yılında bu artışın ortalamanın üzerine çıkıp yüzde 36 civarında gerçekleştiğini kaydetti.
Kutluğ, Zeitgeist’da yayımlanmış en fazla aranan yurt dışı seyahat yerlerini, Phuket Adası, Barbados, Disneyland Paris, New York, Las Vegas, Hawaii, Panama, Singapur, Küba, Cancun; Türkiye içini ise Antalya, Bodrum, Kuşadası, Alanya, Marmaris, Ayvalık, Fethiye, Kemer, Çeşme ve Didim olarak sıraladı.
Erken rezervasyon uygulamasının, seyahat alışkanlıklarında değişime neden olduğunu belirten Kutluğ, ”Yapılan aramalara bakıldığında seyahat planları yapma zamanlamaları gitgide öne çekilmeye başlandı. Bundan birkaç yıl önce nisan, mayıs gibi dönemlerde artış gösteren seyahat aramalarının artık aralık ayında başlayarak, şubat ayı itibari ile hızlı bir yükselme gösterdiğini gözlemliyoruz. Çok açık ortaya çıkan, insanların artık yoğun bir şekilde internet üzerinden tatil planlarını yaptığı, interneti bilgi almak, alternatifleri karşılaştırmak, nihai karar verip, satın almada kullandığı yönünde” dedi.
Kutluğ, son yıllarda, özellikle perakende sektöründeki 2010 ve 2011’deki hızlı yükselişle birlikte tüketicilerin internetten bir şeyler satın alma davranışlarının değiştiğini dile getirerek, ”Akıllı telefonların ve mobil platformların sayısındaki artış, sosyal medya kavramının yaygınlaşması ile daha araştırmacı, etkileşime ve paylaşıma dayalı bir internet deneyimine yönelme ve turizm sektörü oyuncularının internet sitelerine yaptığı yatırımlar ve iyileştirme çalışmaları, insanların konaklama ve ulaşım gibi seyahat ihtiyaçlarını gittikçe daha fazla biçimde yalnızca interneti kullanarak karşılamaya yöneltmiş olduğunu göstermekte ve dahası önümüzdeki yıllarda da seyahat alışkanlıklarının olabildiğince bu yöne doğru değişeceğinin sinyallerini vermektedir” diye konuştu.
Ekleyen: Arif
Kaynak: Haber Türk Gazetesi

Arif BK

Tarih 9th Şubat 2012 Yazar admin YazdI 0 Yorum Kategori: Teknoloji

Çok yakında faliyete geçicektir. Beklediginiz ve yorumlarınız için teşekkür ederim.

Kendini onaran telefon kılıfı

Tarih 21st Ocak 2012 Yazar admin YazdI 0 Yorum Kategori: Teknoloji


Otomobillerde kulanılan çizilmeye dayanıklı teknoloji telefon kılıfına uyarlandı
Nissan bazı otomobillerine uyguladığı, “Scratch Shield” adındaki kendini iyileştiren boyanın aynısını, iPhone kılıfını kaplamak için kullanmış. Şirket kılıftaki küçük çiziklerin bir saatten kısa sürede tamir olduğunu, daha derin çiziklerin giderilmesinin ise bir haftaya kadar sürebildiğini söyledi. Ntvmsnbc’nin haberine göre boyanın sırrı en dış katmanında. Bu katman polirotaksan isimli bir maddeden yapılmış. Maddenin esnek kimyasal yapısı zedelendiğinde eski şekline geri dönerek tepki veriyor.
Nissan tüketicinin kendini iyileştiren bir kılıf görmek istediğini söyledi.Otomobil yapımcısı, araçlarda da kullanılan türde bir plastikten yapılan kılıfın malzemesinin, diğerlerine göre daha güçlü olduğunu da sözlerine ekledi.Nissan teknolojiyi 2005’te Tokyo Üniversitesi ve Advanced Softmaterials ile işbirliği yaparak geliştirmiş. Boya Nissan’ın Murano, 370Z ve X-Trail gibi araçlarında, ayrıca Infiniti modellerinde kullanılıyor. Şirket bu boyanın otomobiller dışında bir üründe ilk kez kullanıldığını söyledi. Şu anda Avrupa’da denenen kılıf eğer güçlü talep olursa ilerleyen aylarda piyasaya sürülebilir.
Ekleyen: Arif
Kaynak: Haber Türk Teknoloji Gazetesi

Yosundan motorin üretecekler

Tarih 10th Ocak 2012 Yazar admin YazdI 0 Yorum Kategori: Teknoloji


Samsun’da kurulan araştırma merkezinde çevreye zararlı maddeler enerjiye dönüştürülerek ekonomiye kazandırılacak
Samsun Karadeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü bünyesinde kurulan Enerji Tarımı Araştırma Merkezi’nde, motorin ve benzine alternatif olarak biyodizel ve biyoetanolün, yosun ve şeker pancarı atığı olan melastandan üretilmesi için çalışmalar başladı.
Konu hakkında AA muhabirine bilgi veren Enerji Tarımı Bölüm Başkanı Mustafa Acar, Türkiye’nin ilk ve tek Enerji Tarımı Araştırma Merkezi’nde 3 aşamalı olarak biyo yakıtlarla ilgili çalışma yaptıklarını söyledi.
Acar, hedeflerinin insan ve hayvan gıdası olarak kullanılmayan maddeleri enerjiye kazandırmak ve çevre kirliğinin önüne geçmek olduğunu söyledi.
Ekleyen: Murat
Kaynak: Haber Türk Teknoloji Gazetesi

Google plus çıkardı

Tarih 26th Aralık 2011 Yazar admin YazdI 0 Yorum Kategori: Teknoloji

Google Plus çıkardı vede hızlı bi şekilde yaygınlaştı artık herkes ona dönüyor sanırım.

Özel sektörün uzaya çıkmasına 2 ay kaldı

Tarih 13th Aralık 2011 Yazar admin YazdI 0 Yorum Kategori: Teknoloji

NASA, Uluslararası Uzay İstasyonu’na (UUİ) gidecek özel sektöre ait ilk uzay aracının 7 Şubatta fırlatılacağını açıkladı
Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi’nin (NASA) UUI’ye ikmal için ilk kez özel sektörü tercih ettiği deneme seferinde SpaceX firması, insansız Dragon kapsülünü Florida’daki Cape Canaveral’dan uzay istasyonuyla randevusuna gönderecek.
UUİ’ye astronot gönderirken basınçlı ya da basınçsız kargo aracı olarak tekrar kullanılabilen Dragon kapsülü, uzay istasyonuyla otomatik veya istenirse manuel olarak kenetlenebilme özelliğine sahip bulunuyor.
“PayPal”ın kurucusu Elon Musk’ın SpaceX firması, bir yıl önce Dragon kapsülünü dünyanın yörüngesine başarıyla yerleştirmiş ve daha sonra kontrollü olarak Büyük Okyanus’a indirmişti.
Aralık 2008’te NASA ile SpaceX, UUI’ye 2016’ya kadar ikmal yapılması amacıyla en az 20 ton malzeme taşıyabilecek 12 kapsül için 1,6 milyar dolarlık bir sözleşme imzalamıştı.
30 yıllık uzay mekiği programının Eylül ayında sona ermesiyle UUI astronotlarını götürüp getirmede Rusya’ya bağımlı kalan NASA’nın halihazırda uzaya insan veya malzeme gönderecek aracı bulunmuyor.
Kaynak: Haber Türk Gazetesi
Ekleyen: Arif BK

Tabletlerin maliyeti 360 milyon dolar!

Tarih 6th Aralık 2011 Yazar admin YazdI 0 Yorum Kategori: Teknoloji


RIM tablet işinde yenilgiye rağmen ısrarlı
Kanadalı elektronik devi RIM’ın tableti Blackberry Playbook’un hedeflenen satış rakamlarına ulaşamaması, şirkete 360 milyon dolarlık fazladan bir yük getirdi. Satılması hedeflenen tabletlerin elde kalmasıyla ortaya çıkan depolama ve bakım gibi masraflar bu yüksek faturanın ortaya çıkmasına sebep oldu. Son çeyrekte küresel çapta sadece 150.000 satan Playbook, satış fiyatının düşürülmesine rağmen rakipleri Apple ve Android cihazlarının çok gerisinde
kaldı. Bu olumsuz gidişata rağmen tablet piyasasının daha çok genç olduğunu vurgulayan RIM CEO’su Mike Lazaridis “RIM, Playbook projesinin arkasındadır. Yeni çıkaracağımız Playbook OS 2.0 işletim sistemiyle tabletle ilgili şikâyetler giderilecek” diye konuştu. Genel olarak sıkıntılı bir dönemden geçen RIM’ın piyasa değeri sene başından beri yüzde 65 civarında düşüş yaşadı.
Kaynak: Haber Türk
Ekleyen: Gizem