Divan Kurulu toplantısı yapıldı

Tarih 16th Kasım 2011 Yazar admin YazdI 0 Yorum Kategori: Spor


Galatasaray Lisesi’ndeki Tevfik Fikret Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda kulüp başkanı Ünal Aysal yer almazken, yönetim kurulu üyeleri Adnan Öztürk, Semih Haznedaroğlu, Refik Arkan, Ahmet Ocaklı, Mehmet Cibara ve Ali Gürsoy hazır bulundu. Aysal’ın kulüple ilgili bazı konuların takibi için yurt dışında olduğu ve gelecek ayki toplantıda görevde bulunduğu ilk 6 ayıyla ilgili açıklamalarda bulunacağı bildirildi.
Galatasaray’da kulüp ve bağlı ortaklıklarının 31 Ağustos 2011 tarihi itibarıyla düzenlenmiş konsolide mali hesap özeti ile idari, sportif raporları üyelere sunuldu. Yönetim kurulu üyesi Refik Arkan tarafından üyelere okunan raporda, eylül ayı itibariye kulübün son 4 aylık konsolide gelirinin 51,2 milyon TL olduğu aktarılırken, ligin geç başlaması nedeniyle bu gelirin hedeflenini altında kaldığı vurgulandı. Aynı dönemde konsolide giderin ise 89,4 miyon lira olarak gerçekleştiği vurgulandı.
Arkan, 4 aylık dönemde kulübün gelir gider farkının 38 milyon lira olduğunu belirterek, “Ancak tüm dünyada etkisini sürdüren ekonomik krizin dövizde neden olduğu değer artışı, Galatasaray’da yaklaşık 55 milyon TL kur farkına sebebiyet verdi. Ayrıca Lorik Cana’nın Lazio’ya transferi nedeniyle 7 milyon TL olağanüstü gider oluştu. Kur farkı ve olağanüstü giderler ile birlikte net gelir gider farkımız eksi 95 milyon TL’ye ulaştı” dedi. Refik Arkan, yönetim olarak geri bıraktıkları dönemde 33 milyon dolar borç ödemesi yaptıklarını aktardı.
Mayıs ayı sonu itibariyle 327 milyon dolar olan konsolide gelir gider farkının 33 milyon dolar azaltıldığını dile getirerek, “Denizbank’a olan 15,2 milyon dolar kredi sorcu kapatıldı. Eğer bu geri ödemeler yapılmasaydı, kur farkı zararı daha da yüksek olacaktı. Ayrıca 31 Mayıs’ta 913 milyon dolar olan teminatları, 31 Ekim tarihi itibariyle 552 milyon dolara geriledi. Bu azalmada, Denizbank’a olan borcun kapatılarak teminatların geri alınması ve zamanı dolmuş teminatların temizlenmesi etkili oldu” diye konuştu.
Galatasaray Kulübü hisselerinin yüzde 13,4’ü oranında yapılan hisse satışından 93 milyon TL tutarından nakit girişi sağlandığı açıklandı.
Arkan, elde edilen gelirin 24 milyon TL’sinin Denizbank’a olan borcun kapatılmasında, 8,8 milyon TL’sinin sportif şubelerde, 3 milyon TL’nin sair ödemelerde, 1,8 milyon TL’sinin tesislerde, 1,6 milyon TL’sinin Petrol Ofisi ödemelerinde, 1 milyon TL’sinin TÜrk Telekom Arena’da, 881 bin TL’nin de Türk Telekom Arena’da AEG firmasının sözleşme feshinde kullanıldığını duyurdu. Ayrıca, futbol takımının bonservis giderinin ise bu dönemde 24 milyon TL olduğu belirtildi.
Refik Arkan, Galatasaray Kulübü’nün Spor Toto ve İddaa üzerinden elde ettiği gelirlerde geçen seneye orana önemli bir artış gerçekleştiğini ifade etti.
Bu gelir artışını, (Beklenmedik) olarak tanımlayan Arkan, aylık olarak erkek basketbol takımı gelirinin 290 bin liradan 684 bine, bayan basketbol takımı gelirinin 200 bin liradan 519 bin liraya, erkek voleybol takımı gelirinin 60 bin liradan 141 bin liraya, voleybol bayan takımı gelirinin ise 10 bin liradan 129 bin liraya çıktığını aylık toplam gelirin 1 milyon 475 bin liraya ulaştığını anlattı.
Galatasaray’ın büyük önem verdiği Riva arazisi prdojesinde en önemli adımlardan biri atılarak inşaat safhasına start verildi.
Refik Arkan, Beykoz Belediyesi’ne alınan ruhsatla ilgili olarak inşaata başlandığını bildirdiklerini, yapı denetim sözleşmesinin de yakın zamanda devreye gireceğini anlatırken, “Vekaletnamelerle ilgili bizden belediyenin ek talepleri oldu ve onları da teslim edeceğiz. Biz Riva’da 4 ayrı tip binanın inşaatına başladık. Şantiye elektrikiği de bağlanmıştır” şeklinde konuştu.
Ekelyen: Mustafa

Milliler'e sürpriz takviye

Tarih 16th Kasım 2010 Yazar admin YazdI 0 Yorum Kategori: Spor

Milliler
Ay-Yıldızlılarımız’ın kadrosuna genç forvet de eklendi.
Hollanda ile çarşamba akşamı oynayacağı özel maçın hazırlıklarını Amsterdam’da sürdüren A Milli Futbol Takımı’nın aday kadrosuna, Portsmouth’lu forvet oyuncusu Nadir Çiftçi de davet edildi.
Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamada, kadroda yer alan Avustralya doğumlu Ersan Adem Gülüm gibi milli takım tercihini Türkiye’den yana kullanan Nadir Çiftçi için FIFA’ya gerekli başvuruların yapıldığı, bugün öğleden sonra kampa katılan 18 yaşındaki genç futbolcunun, Hollanda maçında forma giyebilmesini sağlayacak prosedürün tamamlanması için yoğun çaba sarf edildiği bildirildi.
Nadir Çiftçi, daha önce Hollanda 17 Yaş Altı Milli Takımı’nın formasını giymişti.

Mourinho rezil biri

Tarih 13th Kasım 2010 Yazar admin YazdI 0 Yorum Kategori: Haberler, Spor

Mourinho
Portekizli teknik adama meslektaşından şok sözler!
Real Madrid’in pazar günü deplasmanda oynacağı maçta rakibi olan Sporting Gijon’un teknik direktörü Manolo Preciado, Mourinho hakkında çok sert açıklamalarda bulundu.
La Liga’nın 4. haftasında oynanan ve Barcelona’nın Sporting’e karşı 1-0 kazandığı maçtan sonra basına konuşan Mourinho, sahaya sürdüğü ilk 11’den dolayı Sporting’in teknik direktörünü suçlayarak, ”Barcelona’ya maçı hediye ettiğini” öne sürmüştü. Mourinho’nun bu sözleri, bugün düzenlediği basın toplantısında İspanyol teknik adama hatırlatıldı. Sert ifadeler kullanan Preciado, ”Mourinho benim hoşlanmadığım biri, bunu yüzüne karşı da söylerim. Eğer o sözlerini espri diye söylediyse kötü espri. Yok eğer Barcelona’dan birilerinin karşılık vermesi için ciddi söylemişse rezil biri ve kötü bir meslektaş. Eğer Madrid’de ona saygıyı öğretmezlerse ben öğretirim. O kim olduğunu sanıyor!” diye konuştu.
Preciado, Sporting olarak ”her zaman bir köy takımı olacaklarını, ancak birçok kupa kazanmış kulüple aynı saygıyı hak ettiklerini” söyledi.
2 MAÇ CEZA ALDI
İspanya Kral Kupası’nda geçen çarşamba günü oynanan Real Madrid-Real Murcia maçının 38. dakikasında hakeme hakaretten dolayı kırmızı kart ile saha dışına atılan Portekizli teknik direktör Jose Mourinho’ya 2 maç ceza verildi.
İspanya Futbol Federasyonu Maç Komitesi, Real Madrid Teknik Direktörü Mourinho’nun cezasını 2 maç olarak açıkladı. Portekizli teknik adam, Sporting ve Athletic Bilbao maçlarında cezasını doldurup 29 Kasım’da oynanacak Barcelona-Real Madrid maçında takımının başında sahaya çıkabilecek.
Bu arada bir İspanyol radyosuna demeç veren Mourinho, kendisini oyundan atan hakemin doğru bir karar verdiğini söyledi. Mourinho, ”Oyundan atılmam çok doğruydu, söyleyecek başka bir şey yok. Gelecek sefer hakemle karşılaştığımda ondan özür dileyeceğim” dedi.
Düzenliyen: Merve Halay