SesliVatan, Bu filmleri hiç böyle görmediniz, Seslidedikodu

Tarih 4th Haziran 2010 Yazar admin YazdI 0 Yorum Kategori: Haberler

terminetor
Terminatör’de Arnold oynamasaydı veya Matrix’te Will Smith oynasaydı neler olurdu
Film yapımı çok uzun bir süreç olduğundan, filmlerle ilgili haberler, film gösterime girene kadar büyük değişim gösterir. En önemli değişikliklerse oyuncu kadrosuyla ilgili haberlerde yaşanır. Kimi zaman sözleşme imzalanmış, hatta çekimlere kısa bir süre kalmış olsa bile bir filmin oyuncu kadrosu değişebilir.
Peki ya bu haberlerin hepsi birden doğru olsaydı ve filmler ilk açıklanan oyuncu kadrolarıyla çekilseydi? Şüphesiz bu çoğu zaman iyi çoğu zaman da kötü sonuçlar doğurabilirdi. Örneğin Terminatör’ün başrolünde Arnold yerine O. J. Simpson’ı izleyebilirdik ya da Matrix’te Keanu Reeves yerine Will Smith’i… Listenin geri

Terminatör gerçek mi oluyor, BK Haberler

Tarih 9th Mayıs 2010 Yazar admin YazdI 3 Yorum Kategori: Haberler, Teknoloji

terminetör
Alman araştırmacılardan robotlarla ilgili çok ilginç açıklama
ALMAN araştırmacılar, yakın gelecekte evlerimizdeki gündelik işleri devralacak olan robotların, yanlışlıkla da olsa insanları yaralayabileceği uyarısında bulundu. Wessling kentinde bulunan Robot TeknolojiEnstitüsü’nde görevli uzmanlar, bıçak, tornavida gibi kesici ve delici aletler kullanan robotların, programları dışında hareket etmeye başlamaları halinde insanlarda ölümcül yaralanmalara neden olabileceğini belirledi. Uzmanlar, gelecekte bu tür kazaların meydana gelmesini önlemek için özel bir güvenlik yazılımı hazırladı. Yazılım, robotun programında bir sorun yaşandığı anda hareket kabiliyetini engellemeyi amaçlıyor. Araştırmanın sonuçları, Alaska’nın Anchorage kentinde düzenlenen Uluslararası Robot Teknolojisi ve Otomasyon Konferansı’nda uzmanlarla paylaşıldı.
Düzenliyen: BK