SesliSohbets, Olabilecek en kötü senaryo buydu

Tarih 8th Mayıs 2010 Yazar admin YazdI 3 Yorum Kategori: Haberler

Seslisohbets Konu Hırsızlıgı yapma.. Senin Açından Kötü Olur…
frank rijkaard
Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard, Antalyaspor karşılaşmasında olabilecek en kötü senaryonun olduğunu ve yenildiklerini söyledi.
Rijkaard, kötü bir sonuç aldıklarını belirterek, ”Olabilecek en kötü senaryo buydu. Artık yapabileceğimiz, son maça konsantre olup, bütün gücümüzü son maça taşımak” dedi.
Basın mensuplarının, ”Galatasaray bu sezon final maçlarının hiç birini kazanamadı” şeklinde hatırlatma yapması üzerine Hollandalı teknik adam, ”Kesinlikle aksine yorum yapamam, bu tip final maçlarında iyi sonuçlar alamadık, bu takımımızın kötü bir noktasıydı” ifadesini kullandı.
”DEĞİŞİKLİK OLACAKTIR”
Rijkaard, takımda gelecek sezon mutlaka değişikliklerin yaşanacağını dile getirerek, ”İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçından sonra garipsenecek bir açıklama yapmadım. Sezon başından bu yana önemli maçlarda kaybedilen önemli maçlar var, demek ki bir şeyler eksik. Yönetimle konuştum, ama önümüzde önemli maçlar var, bu konuda yorum yapamam. Gelecek sezon mutlaka bazı değişiklikler olacaktır” diye konuştu.
SAKATLIKLARDAN DERT YANDI
Sezon boyunca yaşanan sakatlıklardan dert yanan Rijkaard, ”Yeterli bir kadroya sahiptik. Ancak sezonu erken açtık, birçok maç oynadık. Bizim için anahtar, önemli futbolcularımızın uzun süre bizimle birlikte olmayışıydı. Kewell ve Baros gibi. Onların yerine koyabileceğimiz çok fazla seçeneğimiz yoktu. Ligin ilk yarısına baktığımızda kadroyla ilgili iyi yorumlar yapıldı, ama ondan sonra fiziksel ve mental açıdan bir düşüş yaşandı” dedi.
”GELECEK SENE BAHANEMİZ OLAMAZ”
Frank Rijkaard, maçtan sonra stat hoparlörlerinden çalınan ”Ah be kardeşim başına ne geldi?” şarkısının sezonun özeti olup olmadığı şeklindeki bir soruyu da şöyle yanıtladı:
”Bu tip önemli maçlardan sonra bu tip şarkılar çalınabilir. Taraftar için üzücü şeyler bunlar. Geçen sene 5. bitirmiştik, bu sene 3’üncülük için mücadele ediyoruz. Üst üste koyarak gitmeliyiz. Gelecek sene ise bahanemiz olamaz.”
Taraftarların Emre Aşık’a sevgi gösterilerinde bulunduğu hatırlatılarak, ”11 Emre Aşık oynasaydı, durum değişir miydi” diye sorulması üzerine de Rijkaard, ”Emre Aşık çok önemli bir oyuncu. Sezon başından bu yana defans hatalarından çok gol yedik. Belki 11 genç Emre Aşık olsaydı farklı olabilirdi, böyle bir maçla veda etmesi beni üzdü” diyerek sözlerini tamamladı.
Öte yandan Hollandalı teknik adam, maç sonu yayıncı kuruluşa verdiği demeçte ise alınan sonucun bir konsantrasyon eksikliğinden mi kaynaklandığının sorulması üzerine, ”Konsantrasyon ve mentalite ile alakası yok. Kaliteyle ilgili. 1-0’dan sonra topun sizde kalması lazım” ifadesini kullandı.