Microsoft'tan yüksek kar artışı

Tarih 31st Ekim 2010 Yazar admin YazdI 0 Yorum Kategori: Haberler

Microsoft-2
Yazılım devi Microsoft’un karı geçen yıla göre yüzde 51 artış yakaladı
Dünyanın en büyük yazılım şirketi Microsoft’un ilk çeyrek karı yüzde 51 arttı. Karın artışında, Windows ve Office yazılımlarına gelen güçlü talep etkili oldu.
Microsoft’dan yapılan açıklamada, eylül ayında biten üç ayda (şirketin mali yılına göre ilk çeyrek) şirketin net karının geçen yılla karşılaştırıldığında yüzde 51 artarak 3,6 milyar dolardan (hisse başına 40 sent) 5,4 milyar dolara (hisse başına 62 sent) çıktığı belirtildi.
Şirketin gelirleri ise söz konusu dönemde yüzde 25 artarak 12,9 milyar dolardan 16,2 milyar dolara çıktı.
WİNDOWS’UN GELİRİ YÜZDE 66 ARTTI
Şirketin sadece Windows bölümünün geliri yüzde 66 artışla 4,8 milyar dolara, Office ve diğer yazılım bölümlerinin geliri ise yüzde 14 artışla 5,1 milyar dolara yükseldi. Microsoft’un online gelirleri ise yüzde 8 artışla 527 milyon dolara çıktı.
Microsoft Üst Mali Yöneticisi (CFO) Peter Klein, ”Güçlü büyüme ve Office 2010, Windows 7 ve Xbox 360 konsol ve oyunlarından gelen güçlü tüketici talebiyle bu çeyrek istisnai bir çeyrek oldu” dedi.
Geçen hafta Microsoft’un yazılım biriminin mimarı Ray Ozzie, beklenmedik şekilde istifa etmiş ve şirketin ”PC’den öte” düşünmesi gerektiği konusunda uyarmıştı.
Düzenliyen: Arif

Hotmail Sorununa Microsoft'tan Çözümler

Tarih 19th Ağustos 2010 Yazar admin YazdI 4 Yorum Kategori: Haberler

hotmail
Microsoft Sorunlara Gerçek Bir Çözüm Bulana Kadar, Hotmail Kullanıcılarına Bakın Neler Öneriyor…
Microsoft’un geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan Hotmail sorunları üzerine yaptığı açıklama çok konuşulmuştu.
Yazılım devi Hotmail forumlarında konuyla ilgili şikayet mesajlarına bir cevap verdi “Hotmail’ın yeni sürümünde sorunlarla karşılaşan müşterilerimiz için çözüm üzerinde çalışıyoruz”
Bu düzeltmelerin gelecek hafta hazır olacağını belirten Microsoft, o zamana kadar da rakibi Google’ın Chrome internet tarayıcısını öneriyor. Bir diğer tavsiye ise Windows’ta Hihg Contrast moduna geçmek.
Üçüncü bir çözüm ise Safari 3 ve Firefox 2.5 gibi eski sürümlerden yenilere geçmek. En son ilginç tavsiye ise online Windows Live Messenger ile aynı anda kullanmamak oluyor. Hotmail ile MSN’in aynı anda çalışmasının da bir bug’a sebep olabileceği belirtiliyor.
Bilgi için: Microsoft
Düzenliyen: By_Karimza xRex

Facebook’un ele geçiremediği 3 ülke, Facebuzz

Tarih 19th Ağustos 2010 Yazar admin YazdI 5 Yorum Kategori: Haberler

facebook
Facebook’un kurucusu açıkladı
Facebook kurucusu Mark Zuckerberg, dünyada sosyal ağlarda lider olmadığı sadece 3 ülke kaldığını açıkladı..
Facebook kurucusu Mark Zuckerberg, Cannes Lions Uluslararası Reklamcılık Festivali’ne katıldı. Burada bir konuşma yapan Zuckerberg, “Facebook küresel büyümesini hemen hemen tamamladı. Şu an 500 milyon üyemiz var.
Dünyada sosyal ağlarda lider olmadığımız sadece 3 ülke var: Rusya, japonya ve Çin… Bu ülkelerle birlikte yıl sonuna kadar 1 milyar üye hedefine ulaşacağımızı düşünüyorum. Mesela şu an Rusya’da sadece 1 milyon üyemiz bulunuyor” dedi.