SesliAlem, Küresel Liderler Arizona Yeni Göç Yasası üzerinde endişe Express

Tarih 25th Mayıs 2010 Yazar admin YazdI 0 Yorum Kategori: Haberler

azcritics
Geçen hafta, Kongre öncesinde Meksika Cumhurbaşkanı Felipe Calderon konuşmasının ardından, pek çok muhafazakâr Arizona yeni göç yasası ve slamming için “Calderon püskürdükarışma”ABD siyasetinde. “Bizi ilgili. Bizim vatandaşlar hakkında, “dedi Senatör Lindsey Graham (R-SC) dedi. “Ben de onun çapraz etmedi tercih bir çizgi olduğunu düşünüyorum. O uzak benden daha rahat yaşıyorum gitti, “Senatör John Cornyn (R-TX) belirtmişlerdir. Bir deyim Senatör John McCain (R-AZ) okunur tarafından yayımlanan, “Bu talihsiz ve hayal kırıklığı Meksika cumhurbaşkanının bir ABD iç politikası konusunda teyit amaçlı bir gezi sırasında ağırlığında tarafından Arizona eyaletinde eleştirmek için seçti benzersiz bizim iki ülke arasındaki ilişki. “Ancak, Calderon ilk uluslararası rakam hukuk üzerindeki endişeleri dile değildir. Aslında sert önlemler Arizona belgesiz göçmenler lokavt için alıyor eleştirdi küresel liderler bir sesle koro katıldı:
ORTA AMERİKA: Guatemala Dışişleri Bakanlığı yayınladı basın bülteni kısa bir süre sonra Gov Jan Brewer hukuk içine ölçmek kınayan SB-1070 imzalı ve ifade hükümetin “derin endişe”Tehdit için temel adalet temsil eder. Honduras Yeni hükümet ayrıca hukuk kınadı. “Honduras bu yasanın geçen yanlış adım olduğunu ve hiçbir şey” yasadışı göçün arkasındaki temel sorunlarını çözmek için ne düşünüyor dedi Bakan Başkanlığı María Antonieta Guillén of. El Salvador yetkililer çağırdı vatandaşlarına Arizona seyahat, önlemek ve Nikaragua’da yetkililer Amerikan Devletleri Örgütü (OAS) ve Birleşmiş Milletler (BM) “nin üzerine gerekli önlemleri Hispanik nüfusun haklarının korunması almak için çağırdı.”
GÜNEY AMERİKA: OAS ve Şilili Sekreteri José Miguel Insulza, yanıt Nikaragua talebine “OAS ve üzüntüyü ifade ederek Genel Sekreteri, Amerika Birleşik Devletleri ki göçmenlere karşı ayrımcı olduğunu düşündüğümüz bir devlet bir hukuk geçit ile yarımküre ülkeleri ve Latin Amerika toplum ve Böyle kökenli bir nüfus bu ülkede yaşıyor. “devlet ve 12 üyeli Birliğin Güney Amerika Ülkeleri Birliği (UNASUR) ‘in dışişleri bakanları Başkanları karşı özellikle çarptı SB-1070, bunun “makul şüphe insanların takdir gözaltı, etnik, fenotipik, dil ırk ve göçmen ‘in şüpheli kavramı altında durum nedenlere dayalı teşvik belirten.”
EUROPE: Yasa inceledikten sonra, BM uzmanları Cenevre, İsviçre merkezli belirtilen Bu SB-1070 ABD’de bağlayıcı uluslararası standartlara aykırı olabilir. “Yasama faaliyeti bir rahatsız edici desen etnik azınlıklar ve göçmenler düşman polis eylem sözde etnik köken temelinde bireylerin hedefleme için izin verebilir göçmenlik kanunun kabulü ile kurulmuş olup,” uzman “dedi. Uluslararası Af Örgütü, kimin merkezi Londra’da merkezli, kabul, Hukuk “acımasız ve yanlış” ve Medeni ve Siyasi Haklar Madde 9 Uluslararası Sözleşme’nin ihlal çağırıyor.
AFRİKA: Güney Afrikalı Nobel Barış Ödülü sahibi Desmond Tutu Arizona göç yasasına her fırsatta eleştirmekten olmuştur. “Abominations apartheid gibi bütün bir nüfus aniden insanlık dışı olma ile başlatılmaz. Onlar burada başlar. Bir nüfusun bütün bir segment boyunca, “istenmeyen özellikleri genelleme ile başlar yazdı Tutu. “Bir çözüm alçaltır masum insanlar, ya da kırık İngilizce şüpheli olan herkes yapar, bir çözüm değil.”
Ne zaman aşağı gelince, Arizonans ne uluslararası toplumun da tartışmalı yeni yasa hakkında söylediklerini, ancak küresel liderler her hakkı kendi vatandaşlarından ve ziyaret kadın, canlı veya seyahat yoluyla olabilecek ne bakmak zorundasınız bakım olmayabilir onların devleti. Sonunda, bu karışma değil, diplomasi bir sopayla’s.