Yüksek çözünürlükte 1000 liralık pozisyon

Tarih 1st Haziran 2010 Yazar admin YazdI 0 Yorum Kategori: Haberler

hd ekran
Bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek uygulama ile 2010 Dünya Kupası maçlarını ”TRT HD” kanalında yüksek çözünürlükte (HD) izlemek isteyen futbolseverler, epey bir parayı gözden çıkarması gerekiyor
11 Haziran’da Güney Afrika’da başlayacak Dünya Kupası maçları yaklaştıkça, futbol severlerin de heyecanı artıyor.
Her dünya kupasında olduğu gibi bu kupanın öncesinde de, maçları tribünlerden izleme şansına sahip olamayan çoğu futbol sever, evinde televizyonda en canlı görüntülerle bu heyecanı yaşamak istiyor.
2010 Dünya Kupası maçlarını yayınlayacak olan TRT de bu yıl bir yeniliğe imza atarak, yeni kurulan TRT HD kanalından maçları normal yayınların 3 katına varan kaliteye sahip HD teknolojisiyle yayınlayarak, futbol severleri sevindirecek.
Bu arada futbol severler de maçları, en iyi görüntü ve ses kalitesiyle izlemek için televizyonlarını son teknolojiye sahip modellerle değiştirmenin telaşını yaşamaya başladı.
Ancak, maçları HD olarak izlemek için sadece bu özellikte bir televizyona sahip olmak yetmiyor. Uydudan yayın yapacak olan TRT HD kanalında 2010 Dünya Kupası heyecanını yaşamak için, HD özellikli bir uydu alıcıya da ihtiyaç var.
MAÇLARI HD KALİTESİNDE İZLEMENİN MALİYETİ
TRT HD’yi izleyebilmek için en az 81 santim (32 inç) ekran boyuna sahip bir plazma, LCD veya LED TV’ye sahip olmak gerekiyor. Bu boydan daha küçük bir TV’de HD’nin kalite farkını anlamak pek mümkün değil.
Bu ekran boyuna sahip televizyonların en düşük fiyatı ise bin TL civarından başlıyor, ekran boyuna ya da teknolojik özelliklerine göre bu rakam büyüyor.
Bunun yanında, bir çanak anten sistemine sahip olmak ve HD özellikli bir uydu alıcısı da almak gerekiyor. Çanak anten kurulumunun bedeli 50 TL civarından başlıyor. Bu tarz uydu alıcılarının fiyatları da, 200 TL’den başlayıp bin TL’nin üzerine çıkabiliyor.
Uydu alıcısına ücretsiz sahip olmak isteyenlerin bir dijital yayın platformuna abone olma seçeneği de var. D-smart şirketi TRT HD kanalının bulunduğu yayın paketini, ayda 39,99 TL’ye 24 ay sözleşmeli olarak sunuyor. Peşin alınmak istenirse de, 1 yıllık abonelik dahil fiyatı 630 TL oluyor.
Düzenliyen: By_Karizma