Pratik ve etkili zayıflama yöntemi

Tarih 10th Mayıs 2010 Yazar admin YazdI 2 Yorum Kategori: Beslenme, Teknoloji

pratik ve etkili
Son moda zayıflama yöntemlerinin hepsi teknoloji destekli
Kalın kazakları, paltoları naftalinlemeye başlarken bütün kış şikayet ettiğimiz kilolarımız daha büyük problem olur. Siz de yumurta kapıya dayandığı anda rejime, spora başlayanlardansanız bu yılın spor trendlerine göz atmanızda fayda var.
Amerikan Egzersiz Konseyi’nin belirlediği 2010 egzersiz trendleri arasında ilk sırada, oyunlarla sporu birleştiren Wii var. Pek çok kişinin en yakın arkadaşı haline gelen Wii Fit, yediğiniz her fazla lokmayı anlıyor, ne kadar uyuduğunuzu bile fark ediyor. Wii Fit’le çalışmanın tek zor yanı, tamamen kendi kişisel disiplininize dayalı olması. Gerçi Wii Fit’i açtığınız anda, kaç gündür çalışmadığınızı söylüyor, hatta uzun süre kaçamak yaptıysanız cezalandırıyor; ama yine de o konsolun karşısına geçmek sizin elinizde.
Yine aynı araştırmaya göre, bu yıl elektronik aletler yaygınlaşacak. Adımlarınızı sayan, kalp ritminizi ölçen, bir gün içinde ne kadar hareket ettiğinizi gösteren saat görünümlü cihazlar bunlar. Yaptığınız ev işini de, dişinizi fırçalama sürenizi de hesaba katıyor ve o gün toplamda ne kadar süre aktif olduğunuzu söyleyerek puan veriyor. Amazon.com’dan satın alabileceğiniz Polar FA20 Activity Computer bu tarz cihazlara bir örnek.
Eğer iPhone ya da iTouch’ınız varsa, yüzlerce zayıflama ve spor uygulamasından birini seçebilirsiniz. Vücut kaslarını gösteren ve güçlendirmek istediğiniz bölgeye göre egzersiz seçenekleri belirleyen, hareketler gösteren iFitness en popüler uygulamalardan biri.
TWITTER’LA ZAYIFLAYIN
Her anını Twitter’da geçirenler için zayıflamaya yönelik uygulamalar var. En başarılısı, tweetwhatyoueat.com. Bu adrese kaydolurken kilonuzu ve kaç kilo vermek istediğinizi yazıyorsunuz. Sonra siteyi yiyecek günlüğü gibi kullanabiliyor ve yediğiniz her yemeğin ortalama kalorisini öğrenebiliyorsunuz. Hatta Twitter’da #tweetwhatyoueat yazarak, bu uygulamanın 19 bin kullanıcısıyla ne yediğinizi paylaşabiliyorsunuz. Bunun size ne faydası mı olacak? Öncelikle, yiyecek günlüğü tutarak, her gün yememeniz gereken neler yediğinizi göreceksiniz. Ayrıca diğer kullanıcılarla ortak sorunlar yaşadığınız için, birbirinizi yönlendirerek ve cesaretlendirerek diyetinize daha sıkı sarılacaksınız.
FITNESS VE DANSI BİRLEŞTİRİN
Spor trendleri bu yıl üçe ayrılıyor: Klasik pilates ya da kardiyo çalışmaları, kısa sürede tamamlanan ama 1.5-2 saatlik çalışmaya eşdeğer sayılan Power Plate gibi aletlerle yapılan sporlar ve geçen yıl Türkiye’de de dersleri başlayan Zumba gibi dansla sporu birleştiren grup aktiviteleri. ABD’de şu aralar çok popüler olan parti havasındaki fitness dersleri, Türkiye’de Hillside’da veriliyor. Canlı DJ müziği eşliğindeki fitness partilerine, üye olmayanlar da katılabiliyor. Bu grup derslerinde dans ve fitness birleştiriliyor. Böylece eğlenerek zayıflayabiliyorsunuz.
MADONNA VÜCUDU İSTER MİSİNİZ?
Geçtiğimiz aylarda Türkiye’ye de gelen ve yeni fitness çılgınlığını tanıtan Johny G.’nin yeni buluşu kranking, Penelope Cruz ve Jeniffer Lopez gibi ünlülerin de favorisi. Johnny G. spinning’in yaratıcısı. Kranking ise bir nevi ‘kol bisikleti.’ Özellikle bedenin üst kısmının mükemmel şekilde çalışmasını sağlıyor. En önemli özelliği ise bedensel engellilerin de kullanımına uygun olması. Madonnavari bir vücut isteyen kadınlar şu aralar kranking derslerine katılıyor ya da evlerine bir krank cycle alıyor.
Arkadaşla rekabet, diyette başarı getiriyor
Northwestern Üniversitesi’nde yapılan araştırmaya göre, evcil hayvanıyla birlikte kilo verme programına başlayan kişiler çok daha çabuk sonuca ulaşıyor. Birlikte düşük kalorili bir diyete başlayıp, haftada üç gün de 30’ar dakikalık egzersiz yapınca; köpeklerin de sahiplerinin de daha kolay kilo verdiği görülmüş. Evcil hayvanınız yok mu? O zaman şunu aklınızdan çıkarmayın: Arkadaşlarıyla birlikte diyete ve spora başlayanlar, işin içine biraz da rekabet girince daha başarılı oluyorlar.
Düzenliyen: BK