Erzurum Milli Eğitim Müdürü tutuklandı

Tarih 3rd Eylül 2010 Yazar admin YazdI 1 Yorum Kategori: Haberler

Erzurum
Budak, “resmi evrakta sahtecilik”, “kamu malıyla dolandırıcılık” ve “zimmet” iddiasıyla tutuklandı
Erzurum İl Özel İdaresi’ndeki 1 milyon 359 bin liralık hayali okul onarımı yolsuzluğu kapsamında sabah saatlerinde gözaltına alınan Erzurum Milli Eğitim Müdürü Fevzi Budak, “resmi evrakta sahtecilik”, “kamu malıyla dolandırıcılık” ve “zimmet” iddiasıyla çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Osman Şanal’ın talimatı üzerine sabah saat 08.00 sıralarında makam odasında gözaltına alınan Milli Eğitim Müdürü Budak, Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde ifade verdikten sonra, adliyeye sevk edildi. Savcılık tarafından tutuklanması istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilen Budak, yaklaşık iki saat süren mahkeme sonunda “resmi evrakta sahtecilik”, “kamu malıyla dolandırıcılık” ve “zimmet” suçlamalarıyla tutuklandı.
Adliyeden çıkarılırken, yakınlarının “Sen üzülme, yanındayız” diye bağırıp, alkışlayarak destek verdiği Budak’ın ağladığı görüldü. Milli Eğitim Müdürü Budak’ın mahkemede yaptığı savunmada, son sekiz yıldır 12 kez görevinden alındığını ve 66 ayrı soruşturmaya tabi tutulduğuna dikkat çekerek, “Üzerimde büyük bir siyasi baskı var. Böyle bir şey yapmış olsam, defalarca yapılan soruşturmalarda mutlaka ortaya çıkardı. Kaldı ki, bu yolsuzluğu ortaya çıkaran da benim” dedi.
Budak’ın avukatı Uğur Kızılkaya, Özel Güvenlikli H Tipi Cezaevi’ne konulan müvekkilinin tutuklanmasına yarın bir üst mahkeme olan Asliye Ceza Mahkemesi’nde itiraz edeceklerini açıkladı.
Düzenliyen: By_Karizma