Beşiktaş, kaptanı Delgado'yu gönderdi

Tarih 22nd Ağustos 2010 Yazar admin YazdI 0 Yorum Kategori: Spor

Delgado
Beşiktaş Arjantinli kaptanı Delgado ile yollarını ayırma kararı aldı. Geçtiğimiz sezon sakatlığı nedeniyle siyah-beyazlı takımda bonservisi dordurulan tecrübeli futbolcu, Abu Dabi yolcusu… İmza yaklaşık 1 saat içinde…
Yabancı kontenjanını açmak için uzun süredir karar veremeyen Beşiktaş, eski kaptan Delgado’da karar kıldı.
Teknik Direktör Bernard Schuster, tarafından verilen şon sansı dün akşam oynanan ve 2-0 kaybedilen İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçında iyi değerlendiremeyen Matias Delgado ile maçtan sonra yolların ayrılması kararı alındı.
Daha önce Arjantili futbolcuya talip olan Abu Dabi’nin Al-Jazira kulübüyle yeniden temasa geçildi.
Al-Jazira kulübü daha önce Delgado’yu Beşiktaş’tan kiralık olarak istemiş, olumlu yanıt alamayınca oyuncunun bonservisini almak istediğini siyah-beyazlı kulübe bildirmişti. Son gelişme sonrasında Delgado’nun yaklaşık 1 saat içinde Abu Dabi kulübüyle sözleşme imzalayacağı öğrenildi.
Sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Arjantinli futbolcunun alacaklarına karşılık bonservisinin verilmesine karar verildi. Bunun da yaklaşık 2.3 milyon Euro olduğu öğrenildi.
Delgado’nun gönderilmesi ile lgili daha önce yöneltilen sorulara, “Ben parama bakarım. Kulübüm beni istemiyorsa giderim. Bonservisimi versinler yeter” şeklinde açıklama yaptığı belirtiliyordu.
Düzenliyen: By_Karizma xllm