İngiltere'nin fendi Youtube'u yendi

Tarih 5th Kasım 2010 Yazar admin YazdI 0 Yorum Kategori: Haberler, Teknoloji

ingiltere-youtube
İngiltere istedi, Youtube tüm videoları kaldırıyor
Popüler video paylaşım sitesi Youtube, İngiltere yönetiminin Beyaz Saray’a baskı yapmasının ardından, El Kaide ile bağlantılı videoları yayından kaldırmaya başladı
MERKEZİ ABD’de bulunan video paylaşım sitesi Youtube, İngiltere’nin konuya ilişkin tepkisini Beyaz Saray’a iletmesinin ardından, terör örgütü El Kaide ile bağlantılı videoları yayından kaldırma kararı aldı. Telegraph Gazetesi, sitenin önceki akşamdan bu yana çok sayıda videoyu yayından kaldırdığını duyurdu. Videolar arasında, ABD’nin New York kentindeki sinagoglara bombalı paketler gönderilmesi planından sorumlu tutulan Yemenli imam Enver El Avlaki’nin Müslümanları cihada çağırdığı görüntüler de bulunuyor. Gazete, hafta başı itibarıyla sitede Avlaki’nin 5 bini aşkın videosunun bulunduğunu vurguladı.
WASHINGTON’A ZİYARET
İngiltere Güvenlik Bakanı Barones Neville Jones’un, geçen hafta gerçekleştirdiği Washington ziyaretinde Londra yönetiminin videolardan duyduğu rahatsızlığı ABD’li yetkililere ilettiği belirtildi.
Londra bombacıları ile bağlantılı
ABD’nin hedef listesine aldığı Yemenli imam Enver El Avlaki’nin, 7 Temmuz 2005’te İngiltere’nin başkenti Londra’da El Kaide militanlarının metro istasyonları ve otobüslere düzenlediği bombalı saldırılarla da bağlantısı olduğu düşünülüyor. İngiliz istihbarat yetkilileri, 2002 yılında İngiltere’ye gelen ve 2 yıl burada kalan Avlaki’nin, eylemi düzenleyen militanlarla görüştüğünün
belirlendiğini vurguluyor.
Düzenliyen: Mert

Clooney'in Sudan hassasiyeti

Tarih 14th Ekim 2010 Yazar admin YazdI 7 Yorum Kategori: Haberler

George Clooney
Ünlü Amerikalı sinema oyuncusu George Clooney, Güney Sudan’da gelecek yıl yapılacak referandumda üzücü olayların yaşanmaması için ABD Başkanı Barack Obama ile bir araya geldi.
Bölgede 2011 yılında düzenlenecek referandum sonrasında meydana gelebilecek şiddet olaylarının önlenmesine uluslararası kamuoyunun ilgisini çekmek için geçen hafta Güney Sudan’a giden Clooney, temasları sonrasında soluğu Washington’da aldı.
Önce Beyaz Saray’da ABD Başkanı Barack Obama ile bir araya gelen Clooney, Obama’ya izlenimlerini aktardı. Obama ile ABD’nin Sudan’daki seçimlere dahiliyetini konuşan Clooney, görüşmenin ardından, olası şiddet olaylarının, meydana gelmeden önlenmesi gerektiğini söyledi.
Obama’nın da görüşmede, Sudan’da seçimlerin zamanında yapılması ve tüm partilerin şiddetten uzak durarak buna katılması gerektiğini belirttiği kaydedildi. Clooney ile görüşmesinde Sudan’ın geleceğinin ülkenin politik liderlerine bağlı olduğunu ifade eden Obama’nın, ABD’nin Sudan’ın geleceği konusuyla yakından ilgilendiğini dile getirdiği bildirildi.
Obama ile görüşmesinin ardından ABD’deki düşünce kuruluşlarından Dış İlişkiler Konseyi’nde (Council on Foreign Relations) konferans veren Clooney, Sudan konusunda uluslararası topluma çağrıda bulundu.
Clooney, uluslararası toplumun bu konuyla yeteri kadar ilgilenmediğini dile getirerek, “Bu konuyu öncelik haline getirmemiz lazım” dedi.
Afrika’daki Darfur, Kongo, Ruanda gibi sorunların yaşandığı yerlere müdahalede geç kalındığını, aynı hatanın tekrarlanmaması gerektiğini anlatan Clooney, “Önümüzde 90 günümüz var, beklediğimiz her gün durum daha da zorlaşıyor. Eğer hiçbir şey yapmadan durup beklersek, sırtımızı dönüp çekip gidersek, şu çok olası ki, yüzbinlerce masum insan hayatını kaybedecek. Elimizden geldiği kadar fazla ve erken bir şekilde onlara yardım etmeliyiz” diye konuştu.
Düzenliyen: Ten

Rove saçma Bush Beyaz Saray rakipleri 'Motives' Ya Them Called isimleri sorgulanmış Asla Alacaklar

Tarih 24th Mayıs 2010 Yazar admin YazdI 0 Yorum Kategori: Haberler

Rove
Eski Beyaz Saray danışmanı Karl Rove kendisi için bir isim yapmış olarak Başkan Bush’un “mimar”Için el altından taktikleri kullanılarak kazanmak seçimleri ve smear rakipler. Bu yüzden olduğunu Oklahoma’da bir kitap imzalama sırasında bu hafta Rove Bush’un “onların muhalefet” etiketleri aşağılayıcı aramak için çalışanları asla izin ilan şaşırtıcı “veya”soru onların motifleri”:
“Başkan Bush, örneğin, bir Beyaz Saray staffer veya yönetim sözcüsü dışarı çıkmak ne bu yönetim ve selefi rutin mi yapmak asla izin – Bu muhalefet partisi etiketlerin aşağılayıcı liderleri çağrı girme ve motifleri soru”Dedi.
Oklahoman’s Ryan Dean belirtildiği gibi, “Aslında, Rove ve Bush yönetiminin diğer üyeleri rutin rakiplerinin Irak savaşı ve kritik edildi onların vatanseverlik sorgulandı. “A 2007 konuşmasında, Rove doğrudan siyasi rakiplerinin” motifleri “o Senatör Dick Durbin (D-IL) kasten üslup kullanması ima meydan o olur Amerikan askerlerini tehlikeye:
“Bana sadece Ortadoğu için oldukça basit terimler: Al Jazeera şimdi yayınları Senatör Durbin sözleriyle bu koymak, Let kesinlikle büyük tehlike bizim asker koyarak. Artık ihtiyaç liberallerin nedenleri hakkında söylenecek.”
2008 kampanya, Rove sırasında şüphe Şimdi Başkan Obama’nın vatanseverlik bir bayrak pin – giymemiştir için ona saldırarak rağmen Rove bir yorgunluk değildi zaman – ve “göstermek için değil Michelle Obama eleştirdiyeterli yeterli”Yurtseverlik diye uzun bir konuşma ülkenin sevgisi professing vermişti sonra.
Ve Rove Bush Beyaz Saray, Rove ve dürüstlük lanse Aynı konuşmada yanlış atfedilen Başkan Obama aslında Michelle kondu bir beyanat.