Olay bilgisayara el konuldu

Tarih 31st Ağustos 2010 Yazar admin YazdI 0 Yorum Kategori: Haberler

kpss
KPSS sorularının elektronik postasına geldiği iddia edilen Saçı’nın bilgisayarı incelenecek
Jandarma KPSS sorularının elektronik postasına geldiği ve bu yöntemle dağıldığı iddia edilen Isparta’nın Yalvaç ilçesine bağlı Sücüllü beldesinde yaşayan Baki Saçı’nın (24) bilgisayarına el koydu.
Alınan bilgiye göre, Yalvaç Jandarma Komutanlığı ekipleri, Sücüllü beldesine giderek Yalvaç Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla Bilal Saçı’nın evinde arama yaptı.
Ekipler, Saçı’nın bilgisayarına el koydu.
İlçe Jandarma Komutanlığı yetkilileri, Yalvaç Cumhuriyet Başsavcılığının Baki Saçı hakkındaki suçlamalar nedeniyle soruşturma başlattığını, bu nedenle bilgisayarının incelenmek üzere alındığını belirtti.
Saçı, dün yaptığı basın toplantısında KPSS sorularının kendisine gönderildiği ve buradan başka kişilere dağıldığı iddialarını reddetmişti.
Düzenliyen: ByTRedySx

Seslidemelegim, Facebook'ta hükümete isyan etmiş

Tarih 31st Ağustos 2010 Yazar admin YazdI 0 Yorum Kategori: Haberler

KPSS
KPSS sorularının mail gönderildiği öne sürülen gencin sınavdan 81 puan aldığı açıklandı
KPSS sorularının sınavdan önce mailine gönderildiği iddia edilen 24 yaşındaki B. S.’nin Facebooktaki sayfasında öğretmenlerin KPSS ile işe alınmasıyla ilgili hükümete isyan ettiği ortaya çıktı. Evine kapanan ve bunalıma girdiği öne sürülen B. S.’yi savunan babası Mustafa S., iddiayı ortaya atanlar hakkında suç duyurusunda bulunacağını söyledi.
Sınavdan 81 puan aldığı açıklanan ve takip altındaki 3 bin 227 kişi arasında olmadığı belirtilen B. S. (24), Isparta’nın Yalvaç ilçesi Sücüllü beldesindeki evinden çıkmadı. Psikolojisi bozulduğu belirtilen gencin 63 yaşındaki babası Mustafa S., oğlunun olaylarla bir ilgisinin bulunmadığını söyleyerek iddiayı ortaya atanlardan şikayetçi olacağını söyledi.
Sücüllü beldesinde hayvancılık yapan 10 çocuk sahibi Mustafa S., 9’uncu çocuğu Baki’nin olaylarla bir ilgisinin bulunmadığını söyledi. İddiaların iftira olduğunu söyleyen baba S., “Bu olayla ilgimiz yok. Biz yalanı, haramı hayatımıza sokmamaya hep gayret ettik. Eğer böyle bir olay varsa devletin yetkili organları var, savcılık var. Gelip araştırsınlar gerçek ortaya çıksın. Bizi yakmasınlar. Aile olarak perişanız, sokağa çıkamaz hale geldik. Biz çocuğumuzu vatana millete faydalı olsun diye dişimizden tırnağımızdan keserek okutup adam ettik. Bu çocuk yazın gelir koyunların başında çobanlık yapar, kışın okuluna gider. Onunla ilgili iddiaları ortaya atanlar hakkında suç duyurusunda bulunacağız” dedi.
BUNALIMA GİRDİ
KPSS sorularının mail yoluyla sınavdan ulaştığı iddialarının ardından oğlunun psikolojisinin bozulduğunu belirten Mustafa S., “Beldemizde çok sevilen oğlum bu olayın ardından bunalıma girdi. Evden çıkmaz hale geldi. Soruşturmanın tamamlanıp aklanmayı bekliyor. O zamana kadar kimseye açıklama yapmayacak” dedi.
Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümünden 2009 yılında mezun olduğu, bir süre sözleşmeli öğretmenlik yaptığı belirlenen B. S.’nin 10 kardeşinden birisi öğretmen, birisi sağlık memuru, bir kardeşi de din görevlisi. Diğer kardeşleri köyde yaşayan B. S., beldesinde de sevilen bir isim. Sücüllülü sakinler, “B. böyle bir olaya karışacak adam değildir” dediler.
FACEBOOK’TA HÜKÜMETE İSYAN
B. S.’nin Facebook’taki sayfasında ise hükümete isyan ettiği ortaya çıktı. Okul dönemleri dışında çobanlık yapan S., 15 Haziran’da yaptığı yorumda, “B. S. işte bir zamanların peygamber mesleği öğretmenliğin düştüğü hale ALLAH hakkımızda hayırlısını versin, ama bu hükümetin de belasını versin. Gençliğimizin baharında KPSS sınavlarına girmekle çürüyor. Hakan hocamla hemşeri olmakla birlikte bütün söylediklerine katılamıyorum. Köyde kahveye gidemiyorum niye mi okuyup da kahvede o…turmak ağırıma gidiyor bir de Atatürk ‘öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’ demişti. Öğretmenler sosyal ve zihinsel olarak rahat değiliz ki yeni nesil bizim eserimiz olsun. Evet bu meslek peygamber mesleği ise Recep bey eğer müslüman olsa önce öğretmenleri ailelerinden ayırmaz, yazık olsun bizi yönetenlere” ifadelerini kullandı.
Düzenliyen: ByKxL

Mavi Marmara müze oluyor

Tarih 30th Ağustos 2010 Yazar admin YazdI 0 Yorum Kategori: Haberler

Mavi Marmara
İsrail askerlerinin saldırıda bulunduğu ve 9 Türk’ü katlettiği Mavi Marmara müze oluyor
Bağcılar Belediyesi Ramazan çadırında panelde konuşan İHH Başkanı Bülent Yıldırım, Mavi Marmara’yı müzeye çevirebileceklerini söyledi.
Gazze’ye yardım götürürken İsrail’in Akdeniz’de silahlı müdahalede bulunduğu ve 9 Türk’ün hayatını kaybettiği Mavi Marmara gemisi müze oluyor. Bağcılar Belediyesi Ramazan çadırında, “Filistin nereden nereye” konulu panelde konuşan İHH Başkanı Bülent Yıldırım, saldırının ardından İsrail’in Mavi Marmara gemisinde yaptığı tahribatı anlattı.
Yaşanan olayda, Türkiye’de bütün siyasi partilerin ve medyanın kendilerine destek verdiğini söyleyen Yıldırım, bu destekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Türkiye’nin ilk şartının, gemide bulunanların İsrail tarafından yargılanamayacağı, ikinci şartının ise gemilerin Türkiye’ye gelmesi olduğunu hatırlatan Yıldırım, “Çok uzun süre gemilerimizi tuttular” dedi. Gemilerin römorkörlerle Türkiye’ye çektirildiğini hatırlatan Yıldırım şunları söyledi: “Size ilginç bir şey söyleyeyim adamlar o kadar zalim ki bütün gemileri paramparça etmişler, bütün makineleri bozmuşlar. Gemiler Allah’a şükür geldi. Şimdi Mavi Marmara’yı ne yapacağız? Muhtemelen müze yapacağız. Hani bunlar devamlı müze yapıyorlar, Hitler’in katliamını. Evet, Hitler Yahudileri katletti. Ama bunlar da Gazze’de ve Filistin’de Müslümanları katlediyorlar.”
İHH Başkanı Yıldırım, konuşmasında, sel felaketinin yaşandığı Pakistan’a yönelik başlattıkları yardım kampanyası hakkında da bilgi verdi. Yardımların onarılacak Gazze gemilerinden biri ile götürüleceğini açıklayan Yıldırım, “Sloganımız, ‘Yükümüz insani yardım, rotamız Pakistan’ olacak” dedi. İHH Başkanı, geminin 15 gün sonra, 3 bin ton malzeme ile yola çıkacağını söyledi.
İsrail askerleri tarafından uluslararası sularda saldırıya uğrayan Mavi Marmara gemisinde 9 Türk hayatını kaybetmişti. Olayın ardından, geminin nasıl kullanılacağı merak konusu olmuştu. Pek çok sivil toplum kuruluşu ve kişi, geminin müzeye çevrilmesi önerisinde bulunmuştu. Sosyal paylaşım sitesi facebook’ta da bu yönde gruplar oluşturulmuştu.
Düzenliyen: KxlS

Kamuya personel alınacak

Tarih 29th Ağustos 2010 Yazar admin YazdI 0 Yorum Kategori: Haberler

Kamu
Hazine Müsteşarlığı sınavla personel alımına gidecek
Hazine Müsteşarlığı 16 Ekim’de düzenleyeceği sınavla 40 uzman yardımcısı, Hazine Kontrolörleri Kurulu Başkanlığı ise 23-24 Ekim 2010 tarihlerinde düzenleyeceği sınavla Stajyer Hazine Kontrolörü alacak.
Uzmanlık sınavına başvurular, 23 Ağustos-7 Eylül tarihleri arasında kabul ediliyor. Hazine kontrolörü olmak isteyenler için son başvuru tarihi 8 Ekim. Stajyer kontrolörlük için adayların KPSS’nin 40 puan türünden 80 ve üzerinde puan alması gerekiyor.
Düzenliyen: By_Karizma

Yabancı değil

Tarih 28th Ağustos 2010 Yazar admin YazdI 22 Yorum Kategori: Spor

porto
Quaresma’nın eski takımlarından olan Porto, Beşiktaş’ın yakından tanıdığı bir takım.
Beşiktaş, UEFA Avrupa Ligi’nde L Grubu’nda Porto (Portekiz), CSKA Sofya (Bulgaristan) ve Rapid Wien (Avusturya) ile eşleşti. Monaco’da yapılan kura çekiminde 2. torbada yer alan Beşiktaş, seri başı takımlardan Porto ile (L) Grubu’na düştü. Kura çekiminde, Beşiktaş’ın grubuna, 3. torbadan CSKA Sofya, 4. torbadan ise Rapid Wien çıktı.
PORTO
UEFA Avrupa Ligi L Grubu’nda Beşiktaş’ın rakipleri arasında yer alan ve Ricardo Quaresma’nın da eski takımlarından Porto, Portekiz futbolunun en önemli temsilcisi olarak dikkati çekiyor.
Kuruluş yılı 1893 olan ve mavi-beyaz renkleri taşıyan Porto, Avrupa futbolunun en önemli temsilcilerinden biri olmayı başarırken, 118 yıllık tarihine 2 kez Şampiyonlar Ligi, 1’er kez UEFA Kupası ile UEFA Süper Kupası ve 2 kez de Kıtalararası Kupa şampiyonlukları yazdırmayı başardı.
Portekiz’de ”Ejderhalar” (Dragoes) lakabıyla anılan Porto takımı, Portekiz Ligi’nde 24, Portekiz Kupası’nda 14 ve Ulusal Süper Kupa’da ise 16 kez şampiyonluk yaşamayı başardı. Porto takımı, Şampiyonlar Ligi’nde 177, Kupa Galipleri Kupası’nda 41, UEFA Avrupa Ligi’nde 59, UEFA Süper Kupa’da 4 ve Kıtalararası Kupa’da ise 2 kez sahaya çıkarak, Avrupa kupalarında toplam 283 maç oynadı.
UEFA Avrupa Ligi’ne bu sezon play-off turundan başlayan Porto, Belçika temsilcisi Genk’i 3-0 ve 4-2’lik sonuçlarla elemeyi başarıp, gruplara kaldı.
BEŞİKTAŞ’A YABANCI DEĞİL
Porto takımı, UEFA Avrupa Ligi L grubu’nda eşleştiği Beşiktaş’ın yakından tanıdığı bir takım.
Siyah-beyazlı yıldız oyuncu Ricardo Quaresma’nın eski takımlarından olan Porto, 2007-08 sezonu Şampiyonlar Ligi grubunda Beşiktaş’la eşleşirken, Portekiz ekibi İstanbul’daki maçı 1-0, kendi evindeki maçı ise 2-0 kazanmayı başarmıştı.
Porto kadrosunda bu maçlarda Beşiktaş karşısına çıkan Ricardo Quaresma ise BJK İnönü Stadı’nda uzatma dakikalarında attığı golle Porto’yu galibiyete taşıyıp, ikinci maçta da siyah-beyazlı fileleri 1 kez havlandırmıştı. Quaresma bu maçlarda sergilediği futbolla adeta siyah-beyazlı taraftarları büyülerken, daha sonraki yıllarda taraftarlar bu oyuncunun alınması için yönetime baskı yapmıştı.
Porto ayrıca, 2002-03 sezonu UEFA Kupası 4. turunda Denizlispor’u 6-1 ve 2-2’lik sonuçlarla elerken, 2008-09 sezonu Şampiyonlar Ligi gruplarında ise Fenerbahçe ile yaptığı maçları 3-1 ve 2-1 kazanmayı başarmıştı.
LİGİNDE ZİRVEDE
Portekiz Süper Ligi’ne bu sezon iyi bir başlangıç yapan Porto, geride kalan 2 maçını da kazanmasını bildi.
İlk maçta kendi evinde Beira Mar’ı 3-0’la geçen Porto, ikinci maçında ise deplasmanda Naval’ı 1-0’lık skorla mağlup etti.
Bu arada Portekiz ekibi, UEFA Avrupa Ligi’ndeki Genk galibiyetlerinin yanı sıra, Portekiz Süper Kupası’nı Benfica’yı 2-0 yenerek kazandı ve bu sezon yaptığı 5 resmi maçtan da galibiyetle ayrılmayı başardı.
Porto, Portekiz Süper Ligi’nde geride kalan sezonu ise Benfica ile Braga’nın ardından 3. sırada tamamlamıştı.
PORTO BEŞİKTAŞ’TAN ÇEKİNİYOR
Porto kulübünün yöneticisi Fernando Gomes, favori olduklarını söylemekten çekinmezken, en zorlu rakiplerini Beşiktaş olarak gösterdi.
Porto’nun eski futbolcularından olan ve Monaco’da yapılan kura çekiminde kulübünü temsil eden Fernando Gomes, basına yaptığı değerlendirmede, Beşiktaş, CSKA Sofya ve Rapid Wien’e nazaran Porto’nun sportif başarılarının çok daha üst düzeyde olduğunu belirtti. ”Ama daha fazla kupaya sahip olmak yeterli olmaz” diyen Gomes, rakiplerini küçümsemeyerek, teknik ve mantık olarak mücadeleci olmaları gerektiğini ifade etti.
L grubunda en önemli rakipleri olarak Beşiktaş’ı gösteren Porto kulübünün temsilcisi, ”Biliyoruz ki Türkiye’de, Avrupa’nın en ateşli taraftarı var ve bu deplasman her takım için zorlu. Ama bu zorluklara rağmen oradan iyi sonuçla çıkmalıyız. Quaresma’ya sahipler ama sadece o da değil Guti ve Schuster gibi bir teknik direktörleri var. Kayda alınması gereken bir takım” değerlendirmesinde bulundu.
Öte yandan Portekiz gazeteleri, internetten yaptıkları yorumlarda, özellikle, 2004-2008 yıllarında Porto’da forma giyen Ricardo Quaresma’nın Beşiktaş formasıyla Porto’ya karşı oynayacak olmasına atıfta bulunurken, eşleşmelerin Porto için iyi olduğunu savundular.
KADRO
Başkanlığını Pinto da Costa, teknik direktörlüğünü ise Andre Villas Boas’ın yaptığı Porto takımı, kadrosunda önemli oyuncuları bulunduruyor.
Porto takımının kadrosunda yer alan isimler şöyle:
KALECİ: Helton, Beto, Pavel Kieszek.
DEFANS: Maicon, Alvaro Pereira, Rolando, Sereno Cristian Sapunaru, Miguel Lopes, David.
ORTA SAHA: Raul Meireles, Fredy Guarin, Fernando Belluschi, Joao Moutinho, Cristian Rodriguez, Souza, Fernando, Andre Castro, Ruben Micael, Sergio Oliveira, Amorim.
FORVET: Falcao, Hulk, Silvestre Varela, Walter, Ukra.
CSKA SOFYA
Beşiktaş, UEFA Avrupa Ligi L Grubu’nda eşleştiği takımlardan CSKA Sofya’ya yabancı değil. Siyah-beyazlı takım, 2006-2007 sezonunda, o zamanki adıyla UEFA Kupası ilk turunda eşleştiği Bulgar ekibini eleyerek, tur atlamıştı.
Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da 1948 yılında kurulan ve kırmızı-siyah renklere sahip olan CSKA Sofya, maçlarını 22 bin 500 kişilik Bulgaristan Ordu Stadı’nın yanı sıra, 43 bin kişilik Vasil Levski Stadı’nda oynuyor
Bulgar temsilcisi, UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turunda Kuzey İrlanda’nın Cliftonville takımını (3-0, 1-2), play-off turunda da Galler’den The New Saints’i (3-0, 2-2) eleyerek, gruplara katıldı.
TÜRK TAKIMLARIYLA YAPTIĞI MAÇLAR
Bulgaristan’nın CSKA Sofya takımı, Avrupa kupalarında şu ana dek Türk takımlarından Beşiktaş, Galatasaray ve Kocaelispor ile karşı karşıya geldi.
Beşiktaş, 2006-2007 sezonunda UEFA Kupası 1. turda karşılaştığı Bulgar takımını sahasında 2-0 yenip, deplasmanda 2-2 berabere kalarak tur atladı. Galatasaray da 2003-2004 sezonunda Avrupa Şampiyonlar Ligi elemelerinde eşleştiği CSKA Sofya’yı her iki maçta da 3-0’la geçmeyi başardı.
Bulgar temsilcisi, 1996-1997 sezonunda UEFA Intertoto Kupası’nın ilk turunda mücadele ettiği Kocaelispor’u deplasmanda 3-1 yenerek, Türk takımları karşısındaki tek başarısını elde etti.
AVRUPA KUPALARINDA TECRÜBELİ
Beşiktaş’ın rakibi CSKA Sofya, Avrupa kupalarında tecrübeli bir takım.
Avrupa kupalarında şu ana kadar toplam 205 karşılaşma yapan Bulgar temsilcisi, bu karşılaşmalardan 84 galibiyet, 79 mağlubiyet ve 42 beraberlik aldı.
Bulgaristan’ın önemli futbol takımlarından biri olan CSKA Sofya, ligde 31 kez mutlu sona ulaşırken, 11 kez de Bulgaristan Kupası’nın sahibi oldu.
Kendi liginde bu sezon 4. hafta sonunda aldığı 1 galibiyet, 2 mağlubiyet ve 1 beraberlikle 4 puan toplayabilen CSKA Sofya, 16 takımlı ligde 4 puanla 11. sırada bulunuyor.
CSKA Sofya geçtiğimiz sezon Bulgar Ligi’ni 70 puanla şampiyon olan Litex Lovech’in ardında 58 puanla ikinci sırada tamamladı.
KADRO
Teknik direktörlüğünü Sasho Borisov’un yaptığı CSKA Sofya’nın kadrosunda şu oyuncular bulunuyor:
KALECİLER: Zdravko Chavdarov, Ivan Karadzhov, Bojidar Stoychev
DEFANS: Pavel Vidanov, Kostadin Stoyanov, Giuseppe Aquaro, Kristian Velinov, Apostol Popov, Marco Esposito, Yordan Minev, Martin Dechev
ORTA SAHA: Tomi Kostadinov, Todor Yanchev, Rumen Trifonov, Boris Galchev, Nikolay Manchev, Kosta Yanev, Tiero William, Alexandar Tonev, Marquinhos
FORVET: Spas Delev, Dormushali Saidhodzha, Rui Miguel, Dimitar Iliev, Christian Tiboni, Atanas Zehirov, Cillian Sheridan, Gregory Nelson
RAPİD WİEN
Beşiktaş’ın UEFA Avrupa Ligi L Grubu’ndaki rakiplerinden Avusturya’nın Rapid Wien takımı, siyah-beyazlılar gibi 3 ön eleme turunu da geçerek gruplara kaldı.
Avusturya ekibi, UEFA Avrupa Ligi 2. ön eleme turunda Litvanya’nın Suduva takımını ilk maçta deplasmanda 2-0, ikinci maçta da kendi sahasında 4-2 yenerek tur atladı.
UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turunda ise Bulgaristan’ın Beroe takımı ile karşılaşan Rapid Wien, deplasmandaki ilk maçta 1-1 berabere kalırken, kendi sahasındaki maçı 3-0 gibi farklı bir skorla kazanarak, play-off turuna kaldı.
ASTON VİLLA’YI ELEDİ
Rapid Wien, play-off turunda ise İngiltere’nin Aston Villa takımını deplasmanda yenerek geçti.
Rakibi ile kendi sahasında yaptığı ilk maçta 1-1 berabere kalan Avusturya temsilcisi, deplasmandaki maçta Aston Villa’yı 3-2 yenerek, UEFA Avrupa Ligi’nde gruplara katılmaya hak kazandı.
Rapid Wien’de UEFA Avrupa Ligi eleme turu maçlarında 4 gol atan Nikica Jelavic en golcü oyuncu oldu. Jelavic’in ardınan 3 golle Rene Gartler, 2’şer golle Steffen Hofmann ve Atdhe Nuhiu geliyor. Avusturya ekibinde Christopher Trimmel, Markus Katzer ve Mario Sonnleitner de 1’er gol attı.
BEŞİKTAŞ İLE 3 KEZ EŞLEŞTİ
Rapid Wien, Türk takımlarının yakından tanıdığı bir rakip.
Türk takımları ile 16 kez karşılaşan Avusturya ekibi, 8 galibiyet, 2 beraberlik, 6 yenilgi aldı.
Rapid Wien ile daha önce 3 kez eşleşen Beşiktaş, 3’ünde de turu geçemedi.
İlk kez 1960-61 sezonunda Şampiyon Kulüpler Kupası 1. turunda Rapid Wien ile eşleşen siyah-beyazlılar, deplasmanda 4-0 yenilirken, kendi sahasında 1-0 kazanmasına karşın elendi.
Rakibiyle 1967-68 sezonunda da Şampiyon Kulüpler Kupası 1. turunda eşleyen Beşiktaş, kendi sahasında 1-0, deplasmanda da 3-0 yenilerek yine elendi.
Avusturya ekibiyle 1984-85 sezonunda Kupa Galipleri Kupası 1. turunda karşılaşan siyah-beyazlılar, deplasmanda 4-1 yenildi, kendi sahasında 1-1 berabere kalarak kupaya veda etti.
Rapid Wien, Türk takımlarından en çok 4 kezle Galatasaray ile eşleşti. Galatasaray, 4 eşleşmenin 3’ünde rakibini eledi.
Sarı kırmızılılar, 1966-67 sezonunda Kupa Galipleri Kupası 1. turda rakibine 4-0 ve 5-3 yenilerek elendi. 1975-76 sezonunda UEFA Kupası 1. turunda deplasmanda 1-0 yenildiği rakibini kendi sahasında 3-1 yenerek tur atlayan Galatasaray, 1988-89 sezonunda Şampiyon Kulüpler Kupası 1. turunda deplasmanda 2-1 yenilip, kendi sahasında 2-0 yenerek, 1999-2000 sezonunda da Şampiyon Kulüpler Kupası 3. ön eleme turunda Rapid Wien’i deplasmanda 3-0 ve kendi sahasında 1-0 yenerek tur atladı.
Rapid Wien, 1996-97 sezonunda Şampiyonlar Ligi’nde grup maçlarında karşılaştığı Fenerbahçe karşısında kendi sahasında 1-1 berabere kalıp, deplasmanda ise 1-0 yenildi.
AVUSTURYA LİGİ’NDE 3. SIRADA
Avusturya’nın köklü kulüplerinden biri olan Rapid Wien takımı 1899 yılında kuruldu.
Maçlarını 17 bin 500 kişi kapasiteli Gerhard Hanappi Stadı’nda oynayan Rapid Wien’in 32 lig şampiyonluğu bulunuyor. 14 kez Avusturya Kupası’nı kazanan Rapid Wien, Kupa Galipleri Kupası’nda ise 1985 ve 1996 yıllarında final oynamayı başardı.
Rapid Wien, geçen yıl Avusturya Ligi’ni 3. sırada tamamladı.
Bu yıl ligde 5 maçta 3 galibiyet, 2 yenilgi alan Avusturya ekibi, şu anda 3. sırada yer alıyor.
Lige 2 yenilgiyle başlayan Rapid Wien, daha sonra arka arkaya 3 maçını da kazandı.
KADRODA 3 TÜRK ASILLI FUTBOLCU VAR
Rapid Wien’i Avusturyalı Peter Pacult çalıştırıyor.
Rapid Wien’in kadrosunda 3 Türk asıllı oyuncu yer alıyor. Avusturya vatandaşı olan Türk asıllı oyunculardan 21 yaşındaki Tanju Kayhan savunmada, 22 yaşındaki Veli Kavlak ve 21 yaşındaki Yasin Pehlivan ise orta sahada oynuyor.
Avusturya ekibinin kadrosunda 6 yabancı oyuncu bulunuyor. Belaruslu Andrei Lebedev, Norveçli Ragnvald Soma, Finlandiyalı Markus Heikkinen, Alman Steffen Hoffmann, Hırvat Nikica Jelavic ve Arnavut Hamdi Salihi, Rapid Wien’in başarısı için mücadele ediyor.
Kadroda yer alan oyuncular şunlar:
KALECİLER: Raimund Hedl, Helge Payer, Lukas Königshofer
SAVUNMA: Andrei Lebedev, Jürgen Patocka, Mario Sonnleitner, Markus Katzer, Hannes Eder, Ragnvald Soma, Andreas Dober, Tanju Kayhan
ORTA SAHA: Stefan Kulovits, Markus Heikkinen, Steffen Hofmann, Veli Kavlak, Christopher Drazan, Christoph Saurer, Thomas Hinum, Yasin Pehlivan
FORVET: Hamdi Salihi, Atdhe Nuhiu, Nikica Jelavic, Rene Gartler, Christopher Trimmel, Mario Konrad
Düzenliyen: By_Karizma lms

Messenger Kullanıcıları Bu Habere Dikkat

Tarih 28th Ağustos 2010 Yazar admin YazdI 1 Yorum Kategori: Haberler

Messenger
Messenger Kullanıcıları Bu Habere Dikkat Anlık mesajlaşma kullanıcıları yoluyla yayılan yeni bir bilgisayar solucanı ailesi tespit edildi. Devamı İçin Tıklayınız.
Anlık mesajlaşma kullanıcıları yoluyla yayılan yeni bir bilgisayar solucanı ailesi tespit edildi.
Kaspersky Lab, anlık mesajlaşma (IM) kullanıcıları yoluyla yayılan yeni bir bilgisayar solucanı ailesini tespit etti.
Yeni bulunan solucanları bu kadar farklı ve alışılmadık yapan, birçok dilde var olmaları ve sayısız IM kullanıcısına eşzamanlı olarak bulaşma kapasiteleri.
VİRÜS BAŞKA BİR BİLGİSAYARDAN GELİYOR
Yahoo!Messenger de dahil olmak üzere Skype, Paltalk Messenger, ICQ, Windows Live Messenger, Google Talk ve XFire kullanıcıları yoğun risk altında bulunuyor. Kaspersky Lab uzmanları, şimdiye kadar IM-Worm.Win32.Zeroll. olarak adlandırdıkları solucanların dört çeşidini tespit etti. Solucanlar girdikleri bilgisayarın IM kontakt listesine yerleşiyor ve kendisini diğer kullanıcı adreslerine yolluyor. Kullanıcılar, karşılarına çıkan ilginç bir resmin linkine tıkladıklarında, zararlı bir dosyaya yönlendiriliyorlar ve böylece bilgisayara virüs bulaşıyor. Söz konusu link kullanıcılara virüsün bulaşmış olduğu başka bir bilgisayardan gönderiliyor.
SOLUCAN BİRÇOK DİLE HAKİM
Yeni keşfedilen solucanın birçok dile aynı anda hakim olması, anlık mesajlaşma (IM) solucanını çok daha dayanıklı kılıyor. IM-Worm.Win32.Zeroll, İngilizce, Almanca, İspanyolca ve Portekizce`nin de yer aldığı 13 farklı dili kullanabiliyor ve her kullanıcının anlaması için kendi dilinde mesaj yollayabiliyor.
Meksika`dan Brazilya`ya, Peru`dan ve ABD`de kadar çok sayıda görülen solucana, Afrika, Hindistan ve özellikle İspanya olmak üzere bazı Avrupa ülkelerinde de rastlandığı belirtiliyor.
HABERSİZCE BİLGİSAYARI ELE GEÇİRİYOR
IM-Worm.Win32.Zeroll`un arka kapı özelliğine sahip olması, kullanıcının haberi olmadan bilgisayarın kontrolunü kazanma özelliği bulunduğunu kanıtlıyor. Solucan sisteme girince, kumanda veya kontrol merkeziyle bağlantıya geçip, IRC üzerinden talimatlarını alarak, başka zararlı programları da yüklemeye başlıyor. Söz konusu yeni IM solucanı ilginç bir şekilde, ülkeye ve bilgisayardaki farklı anlık mesajlaşma müşterilerine bağlı olarak farklı IRC kanallarıyla bağlantıya geçiyor. Bu durum, virüslü bilgisayar ağlarını yöneten bir hacker`ın ülkeye veya IM müşterisine göre farklı talimatlar verebileceği anlamına geliyor.
Kaspersky Lab Latin Amerika Bölge Uzmanı Dmitry Bestuzhev , mevcut durum ışığında solucan yaratıcılarının suçlarının henüz çok başında olduklarının altını çizerek, Dolandırıcılardan yükleme veya spam başına ödeme konusunda daha iyi teklifler alınıyor. Böylece, solucanı mümkün olan en fazla bilgisayara bulaştırmayı planlıyorlar’ dedi.
Düzenliyen: By_Karizma xlkm

Bezelye kadar kurbağa

Tarih 27th Ağustos 2010 Yazar admin YazdI 0 Yorum Kategori: Haberler

kurbaga
Borneo’da bezelye tanesi büzüyklüğünde yeni bir kurbağa türü keşfedildi
Yüzölçümü bakımından dünyanın en büyük üçüncü adası Borneo’da, bezelye büyüklüğünde yeni bir kurbağa türü keşfedildi. Malezya’daki Saravak Üniversitesi’nden İndraneil Das, 2006 yılında, adada, kurbağalar üzerinde yaptıkları saha araştırması sırasında rastladıkları bu yeni türün, yaşadıkları yerin yakınlarında bulunan etobur bir bitki nedeniyle, “Microhyla nepenthicola” olarak adandırıldığını söyledi. Das, Alman meslektaşı Alexander Haas ile birlikte Kubah Ulusal Parkı’ndaki bir dağın zirvesine doğru giden yolun kenarında rastladıkları kurbağaların önce yavru olduklarını düşündüklerini ancak daha sonra yetişkin olduklarını anladıklarını belirtti. İndraneil Das, günbatımında çıkardıkları vraklama sesleri sayesinde keşfettikleri bu yeni türün erkeklerinin boyutlarının 10,6 milimetre ile 12,8 milimetre arasında değiştiğini kaydetti. Bilimadamları, dünyanın şimdiye kadar keşfedilen en küçük kurbağa türünün, Küba’da bulunan ve 9,8 milimetre büyüklüğündeki “Eleutherodactylus iberia” olduğunu belirtiyor.
Düzenliyen: CxBe

Sesli Camfrog, Futboldan nefret ediyorum

Tarih 26th Ağustos 2010 Yazar admin YazdI 5 Yorum Kategori: Haberler

Real Madrid
Portekizli dünya yıldızının seksi sevgilisinden şok açıklama…
Real Madrid’in dünyaca ünlü Portekizli yıldızı Cristiano Ronaldo’nun Rus sevgilisi Irina Shayk, futboldan nefret ettiğini açıkladı.
Irina, erkek arkadaşı Ronaldo’nun maçlarını izlemek yerine başka şeyler yapmayı tercih ettiğini söyledi.
Düzenliyen: By_Karizma XL

14 yüzyıl sonra yeniden akacak

Tarih 26th Ağustos 2010 Yazar admin YazdI 3 Yorum Kategori: Haberler

Sagalassos
Depremde suyu kesilen çeşme açılıyor…
Burdur’un Ağlasun ilçesindeki Sagalassos Antik Kenti’nin en önemli eserlerinden Antoninler Çeşmesi’nin, 14 yüzyıl önce depremde kesilen suyu yeniden akacak.
Ağlasun’da yer alan ve Roma İmparatoru Büyük İskender’in ele geçirmesiyle kendi döneminin en önemli kentleri arasında yer aldığı bildirilen Sagalassos Antik Kenti’ndeki restorasyonu tamamlanan bir eserin daha açılışı yapılacak.
1990 yılından itibaren kazı çalışmalarının devam ettiği kentte 1997 yılında açılışı yapılan Helenistik Çeşme ile Neonlar Kütüphanesi’nden sonra Antoninler Çeşmesi’nin de restorasyon işlemi tamamlandı.
Aygaz firmasının ana sponsorluğunda birçok firma ve kişinin sponsor olduğu çeşmenin açılışı Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın 28 Ağustosta katılacağı törenle yapılacak.
Açılışla birlikte çeşme, yaklaşık 14 yüzyıl sonra yeniden akmaya başlayacak. Burdur Valiliği’nin destekleri, Belçikalı heyetin çalışmalarıyla restorasyonu tamamlanan 28 metre uzunluğundaki çeşme böylece eski ihtişamına yeniden kavuşarak ziyaretçilerini bekleyecek.
Sagalassos Arkeolojik Araştırma Projesi Başkanı Prof. Dr. Şövalye Marc Waelkens, ülkesi olan Belçika’dan açılışa Belçika Limburg Eyaleti Valisi Hendrik Reynders, Belçika’nın Ankara Büyükelçisi Pol De Witte, Belçika’nın Ankara eski Büyükelçisi Robert Vandemeulebroucke’nin de aralarında bulunduğu 80 kişinin katılmasının beklendiğini bildirdi.
-İMPARATORLAR ŞEHRİ-
Sagalassos’tan çıkarılan eserlerin büyük bölümü Burdur Müzesi’nde bulunuyor. 60 binden fazla eseri barındırarak Türkiye’deki en büyük 3. müze olma unvanını yakalayan Burdur Müzesi’ne Sagalassos’tan götürülen en önemli eserler Roma imparatorları Marcus Aurelius ve Hadrian heykelleri. Boyları 6 metreyi bulduğu tahmin edilen, sadece baş kısmı bir metreden büyük olan heykellerin Burdur Müzesi’nde sergilenmeye başlandıktan sonraki ilk ziyaretçisi Cumhurbaşkanı Abdullah Gül olmuştu.
Burdur Valisi Süleyman Tapsız, açılış günü yerli ve yabancı konukların önce Sagalassos’tan çıkan eserleri barındıran Burdur Müzesi’ni gezeceğini açıkladı.
Ağlasun ilçesinde bulunan Kültürel ve Doğal Miras Merkezi’nin ziyaretçilere gezdirileceğini aktaran Vali Tapsız, Kültür ve Turizm Bakanı Günay’ın katılımından sonra Sagalassos antik kentinin Prof. Dr. Marc Waelkens rehberliğinde gezileceğini söyledi.
Yapılacak törenin ardından çeşmenin açılacağını ve yüzyıllar sonra yeniden eski ihtişamına kavuşacağını vurgulayan Tapsız, ”Ağlasun’un, Burdur’un, Türkiye’nin ve dünyanın kültürel mirası olan Sagalassos’taki Antoninler Çeşmesi’nin açılışına tüm tarih severlerimizi bekliyoruz” dedi.
Düzenliyen: By_Karizma xllds

Google, As -You- Type Arama Sonuçları Streaming Testleri

Tarih 26th Ağustos 2010 Yazar admin YazdI 1 Yorum Kategori: Haberler

google
Hafta sonu boyunca, SEO danışmanı Rob Ousbey açıldı Google idi bulmak için sürpriz Bu arama motoru artık ona “” Enter “tuşuna basın gerekir – bu sadece o yazdığınız gibi aranır.
Bu özellik, hangi Google doğrulandı kullanıcıların , belirli bir sayıda tarihinde büyük bir adım ötesine geçer test ediyor Google Suggest ve siz yazdıkça arama sonuçları akışı sağlar.
Aşağıdaki video, özelliğini görebileceğiniz gibi sadece , arama sonuçları sağlar , aynı zamanda reklam kullanarak Google AdWords. Google merkezli blog göre Google İşletim SistemiBenzer işlevi zaten yerinde olduğunu Google Uyarıları, Hangi tür olarak önizleme sonuç değişir.
Google Arama için olası bir gelecekte görmek Ousbey videosunu bir göz atın :

Google, As -You- Type Arama Sonuçları Streaming Testleri
Tarafından Mike Melanson / 23 Ağustos 2010 07:07 / 6 Yorumlar Paydigg
Hafta sonu boyunca, SEO danışmanı Rob Ousbey açıldı Google idi bulmak için sürpriz Bu arama motoru artık ona “” Enter “tuşuna basın gerekir – bu sadece o yazdığınız gibi aranır.
Bu özellik, hangi Google doğrulandı kullanıcıların , belirli bir sayıda tarihinde büyük bir adım ötesine geçer test ediyor Google Suggest ve siz yazdıkça arama sonuçları akışı sağlar.
Aşağıdaki video, özelliğini görebileceğiniz gibi sadece , arama sonuçları sağlar , aynı zamanda reklam kullanarak Google AdWords. Google merkezli blog göre Google İşletim SistemiBenzer işlevi zaten yerinde olduğunu Google Uyarıları, Hangi tür olarak önizleme sonuç değişir.
Google Arama için olası bir gelecekte görmek Ousbey videosunu bir göz atın :
özelliği kesinlikle şık görünüm , biz eğer sadece her şeyden daha çok sinir bozucu çıkardı merak etmek zorunda . Ve daha da büyük soru , nasıl olacaktı reklamverenler için bu işler? bir gösterim hala bir izlenim bir harfler arasında ikinci bir yarısı için sadece sürer mi?
Google giderek gerçek zamanlı geçenlerde gitti. Şubat ayında , Google Reader gösteren başladı gerçek zamanlı beslemeleri kullanma PubSubHubbubMart ve ardından , şirketin geliştirmeye başladı yeni bir özellik o -cekti yayıncıların büyük verir ve küçük gerçek zamanlı olarak arama motoru dizininden içerik itmek . Bir süredir bizim arama sonuçları gerçek zamanlı bilgi katmak istiyorsanız, arama gerçek zamanlı olarak gelip kendilerini sonuç istiyorsunuz?
Ne düşünüyorsun – Siz veya Google’ın akarsu arama sonuçları kullanacağınız size tam bir arama terimi karar ve sonuçları görmeye kala isabet sopa ile istiyorsunuz?
Düzenliyen: By_Karizma xLms