SesliSohbetiz, Hip Hop Nedir ?

Tarih 31st Mayıs 2010 Yazar admin YazdI 0 Yorum Kategori: Haberler

Hiphop, 1970′ li yıların sonunda Amerika’ da gettolardan çıkan zencilerin oluşturduğu bir kültürdür. Bu kültür Rap müziği, Graffiti sanatı, Break Dance ve Dj’ liği içerir. Yani en geni tanımıyla Hiphop’ u bir ağaca benzetirsek, Rap, graffiti, break dance ve dj’ lik bu ağacın dallarını oluşturmaktadır. Hiphop bir müzik tarzı değil bir kültür, bir yaşam biçimidir. Bu yüzden piyasada duyulan “Hiphop müzik”, “Hardcore Hiphop” gibi terimler yanlıştır. Yine aynı şekilde “Türkçe Hiphop” terimi yanlış, “Türk Hiphop” terimi doğrudur.

SOFIA ilk gece gözlemini yaptı Bk Haber

Tarih 30th Mayıs 2010 Yazar admin YazdI 0 Yorum Kategori: Haberler

sofia
ABD-Almanya ortak yapımı olan yeni kızılötesi uçan gözlemevi alanında bir kilometre taşı olarak değerlendiriliyor
ABD-Almanya ortak yapımı olan yeni kızılötesi uçan gözlemevi ilk ”gece gözlemi”ni yaptı.
Amerikan Uzay ve Havacılık Kurumu NASA, gözlemevi olarak kullanılan ve büyük oranda modifiye edilmiş bir Boeing 747SP tipi uçakta çapı 250 santimetrelik bir teleskop bulunduğunu belirterek, 26 mayısta yapılan 6 saatlik uçuşun gözlem alanında bir kilometre taşı olduğunu keydetti.
NASA, ilk uçuşta Jüpiter’deki hareketleri izleyen Alman yapımı teleskopun hassasiyetinin ve dengesinin beklentileri karşıladığını hatta aştığını bildirdi.
NASA ve Alman Uzay Merkezi’nin ortak projesi, Stratosferik Kızılötesi Astronomi Gözlemi ”SOFIA”olarak isimlendiriliyor. Proje, yerdeki teleskoplara sorun yaratan atmosferik su buharının çok üzerindeki irtifalarda gözlem imkanı sağlıyor.
Düzeyenen: Bk

Kanlı gösterilerden sonra pazar kuruldu Hitpanel

Tarih 30th Mayıs 2010 Yazar admin YazdI 0 Yorum Kategori: Haberler

kanli gosteri
Tayland’da son üç aydır eylemlere ve kanlı gösterilere sahne olan başkent Bangkok’un merkezi caddesinde dev pazar kuruldu.
Tayland’da son üç aydır eylemlere ve kanlı gösterilere sahne olan başkent Bangkok’un merkezi caddesinde dev pazar kuruldu. Bangkok esnafının gösteriler sonucu zarar gören işlerini canlandırmak için kurulan indirimli pazar, halktan yoğun ilgi görüyor. Pazarı 500 binden fazla kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.
Geçtiğimiz haftalarda şiddet eylemleri ve gösterilerle akıllarda kalan Tayland, bugünlerde yaralarını sarmakla meşgul. Muhalif Kırmızı Gömlekli grup, 10 hafta boyunca ülkede gösteri düzenlemiş ve hükümet güçleri ile çıkan çatışmalarda 85 kişi ölmüş ve bin 400 kişi yaralanmıştı. Şimdi yaralarını sarmaya çalışan Tayland’da toplumsal birlik ve beraberlik yeniden tesis ediliyor.
Bangkok’un en işlek ticaret caddelerinden biri olan ve olaylar süresince trafiğe kapalı kalan Silom Caddesi bugün yine kapalıydı. Fakat bugünkü durum gösterilerle ilgili değildi. Olaylarda kapalı kalan ve bazıları ateşe verilen alışveriş merkezlerindeki dükkan sahiplerine zararlarını karşılamak ve yardımcı olmak için trafiğe kapatılan cadde, dev bir pazara dönüştü. İrili ufaklı yaklaşık bine yakın dükkanın açıldığı dev pazarda yok yoktu.
Bangkok’ta 3 gün açık kalacak olan pazardan sonra da satıcılar kaderlerine terk edilmeyecek. Yanan alışveriş merkezleri, isteyen dükkan sahiplerine diğer şubelerinde 6 aya kadar kira ödemeksizin iş yapma imkanı sunuyor. Hükümet de işyerleri zara görenlere tazminat ödeme hazırlığı içerisinde. Olaylar sebebiyle işini kaybedenler de 6 ay boyunca işsizlik tazminatı alacaklar.
Bu arada dün 180 bin kişinin ziyaret ettiği indirimli pazarda, yaklaşık 2 milyon liralık alış veriş yapıldığı bildirildi. Bangkok makamları, pazar yerinin bugün 200 bin, yarın ise 250 bin kişinin ziyaret etmesini bekliyor. Ticaret hacminin ise hedeflenen 5 milyon lirayı (dükkan başına bin 500-5 bin lira) aşması bekleniyor.
Düzenliyen: By_Karizma

keyiflesohbet, 21 milyon ehliyet çipliyle değişecek

Tarih 29th Mayıs 2010 Yazar admin YazdI 1 Yorum Kategori: Haberler

keyiflesohbet
Çipli pasaport ve kimlik kartlarından sonra sürücü belgelerinin de ‘çipli’ olacağı belirtildi
Emniyet Genel Müdürlüğü, ehliyetlerin de AB normlarında olması için çalışma başlattı. Emniyet kurmayları proje hakkında İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Osman Güneş’e brifing verdi.
Vatan Gazetesi’nin haberine göre 1 Haziran’da dağıtılmaya başlayacak çipli pasaportların yazılım programını hazırlayan bilişim uzmanı polisler, çipli ehliyetlerin de yazılımını gerçekleştirecek. E-pasaportlarda olduğu gibi ehliyetler de ‘online’ başvurular ile dağıtılacak. Sadece yeni ehliyet alacak sürücüler parmak izi vermek için emniyete gidecek.
Yıl sonunda hayata geçirilmesi öngörülen proje ile 21 milyon sürücü belgesinin değiştirilmesi hedefleniyor. Çipli ehliyetler taklit edilemeyecek. Darphane’de basılacak ehliyetler sürücülerin adreslerine kargo ile gönderilecek. Türkiye’de 21milyon 134 bin 904 ehliyet sahibi bulunuyor. Bunların yüzde 82,5’ini erkekler, yüzde 17,5’ini de kadınlar oluşturuyor.
Düzenliyen: By_Karizma

Superonlinesesli, Çin Pazarına nur yağdı

Tarih 29th Mayıs 2010 Yazar admin YazdI 0 Yorum Kategori: Haberler

Superonlinesesli
Türkiye’nin son üç ayda Çin’den yaptığı milyonlarca dolarlık ithalatta ilk sıra giyim eşyalarının.
Türkiye’de iç talepte geçen yılın son çeyreğinden itibaren başlayan canlanma eğilimi, başta Çin olmak üzere, Hindistan, Güney Kore, Tayvan gibi Uzakdoğu ülkelerinden yapılan ithalattı yeniden artırdı.
Ankara Ticaret Odasınca (ATO) TÜİK verilerine dayanarak yapılan belirlemelere göre, bu yılın Ocak-Mart döneminde Türkiye;nin toplam ithalatı yüzde 32,7, dış ticaret açığı da yüzde 175,3 oranında artarken, Çin’den yapılan ithalat yüzde 45,7, Güney Kore’den yaptığı ithalat yüzde 43,5, Tayvan’dan yaptığı ithalat yüzde 84,5, Hindistan’dan yaptığı ithalat yüzde 76,4 yükseldi.
Türkiye’nin genellikle dayanıklı ya da yarı dayanıklı tüketim malları ile ara malı ithal ettiği söz konusu ülkelerden yılın ilk çeyreğinde yapılan ithalattaki toplam artış ise yüzde 50,9 olarak gerçekleşti. Aynı ülkelerden yapılan ithalat 2009 yılında bir önceki yıla göre yüzde 20 oranında azalmıştı.
Türkiye’ye özellikle ucuz iş gücü açısından rekabet üstünlüğü bulunan söz konusu ülkelerden önemli ölçüde dayanıklı ve yarı-dayanıklı tüketim malları ile aramaları ithal ediliyor. Bu ülkelerden yapılan ithalatta yaşanan büyüme Türkiye’de aynı üretimi yapan iş yerlerinin üretimini ve dolayısıyla istihdamını doğrudan etkiliyor.
Ekonomide kaydedilen büyümenin istihdama tam olarak yansımamasının altında yatan nedenler arasında söz konusu ithalat da önemli bir yer tutuyor.
AYAKKABIYA 116 MİLYON, ÇANAK ÇÖMLEĞE 35 MİLYON DOLAR
ATO’nun araştırmasına göre örneğin Türkiye’nin bu yılın ilk üç aylık döneminde Çin’den yaptığı 3,6 milyar dolarlık ithalatın, 116 milyon dolarlık kısmını ayakkabı ithalatı oluşturuyor.
Türkiye yine 3 aylık dönemde Çin’den 89 milyon dolarlık oyuncak ithal etti. Çin’den ithal edilen buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve televizyon için üç aylık dönemde ödenen para 139 milyon doları buluyor. Bu ülkeden yapılan telli ya da telsiz telefon cihazı ithalatına üç ayda ödenen para ise 260 milyon doları aşıyor. Dünyanın önemli bir konfeksiyon üreticisi olan Türkiye’nin yılın ilk üç aylık döneminde Çin’den yaptığı giyim eşyası ithalatı ise 191 milyon dolara ulaşıyor. Çanta-bavul ithalatı için üç ayda 42 milyon dolar, çanak-çömlek ithalatı için ödenen para 35 milyon doları buluyor.
180’den fazla ülkeyle dış ticaret yapan Türkiye’nin Ocak-Mart 2010 döneminde verdiği 12,1 milyar dolarlık dış ticaret açığının 3,2 milyar doları, diğer bir ifadeyle dörtte biri sadece Çin’le yapılan dış ticaretten kaynaklandı.
Çin, Güney Kore, Hindistan, Tayvan gibi ülkeler birlikte değerlendirildiğinde ise bu ülkelere karşı verilen 4,8 milyar dolarlık dış ticaret açığı aynı dönemdeki toplam açığın yaklaşık yüzde 40’ını oluşturmaya başladı.
TÜKETİM MALI İTHALATI ARTIYOR
Bu arada Türkiye’nin sadece Uzakdoğu ülkelerinden değil diğer ülkelerden yaptığı tüketim malı ithalatı da hızlı bir şekilde artmaya başladı.
Ocak-Mart 2010 döneminde yapılan tüketim malı ithalatı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 37 büyüdü. Aramalı ithalatındaki büyüme ise yüzde 34,6’yı buldu. Tüketim malları kapsamındaki otomobil ithalatında geçen yıla göre yüzde 68, dayanıklı tüketim mallarında yüzde 61,3, yarı dayanıklı tüketim mallarının ithalatında yüzde 16,9, dayanıksız tüketim mallarında yüzde 20,2, işlenmemiş yiyecek-içecek ithalatında yüzde 42,6, işlenmiş yiyecek ve içecek ithalatında yüzde 48 artış kaydedildi.
Ara malı ithalatının büyük bölümünü oluşturan sanayi için işlem görmüş ham madde ithalatı ise yüzde 50,6 oranında artış gösteriyor.
AYGÜN:”UCUZ İTHALAT İŞSİZLİĞİ KÖRÜKLÜYOR”
ATO Başkanı Sinan Aygün, Türkiye ekonomisinde büyümenin yeniden başlamasıyla birlikte, ”Çin kabusunun” da geri döndüğünü öne sürdü. Aygün ithalatta da yeni bir patlama yaşanmasının, işsizlik sorununun çözümünü güçleştirdiğini savundu.
Aygün, Türk limanlarına Uzakdoğu ülkelerinin tüketim mallarını boşaltan her bir geminin Türkiye;de bir fabrikanın kapanmasına, yüzlerce kişinin işsiz kalmasına yol açtığını ifade ederek şunları kaydetti:
”Türkiye, hükümetiyle, muhalefetiyle, iş adamlarıyla, sivil toplum örgütleriyle, sendikalarıyla son zamanlarda işsizlik sorununu nasıl çözeceğini tartışıyor. Hükümet, istihdamı artırmak için yeni bir paket hazırlığı yapıyor. Elbette işsizliğin, ekonomideki büyümenin istihdama tam olarak yansımamasının birçok nedeni var, ama dışarıdan yapılan ucuz ithalat bu nedenlerin başında yer alıyor. Son aylarda yeniden uzak doğu ürünleri vitrinleri doldurmaya başladı. Adeta Çin pazarına nur yağıyor. Türkiye bu ithalatla Uzakdoğu ülkelerinin istihdamını desteklerken, kendi işsizleri kahvede tespih çekiyor. Eğer istihdamı artırmak, fabrikalarımızın atıl kapasitesini üretime sokmak istiyorsak, yerli üreticinin rekabet edemediği bu ucuz ithalata dur demenin yollarını aramalıyız.”
Sinan Aygün, Türkiye;nin uluslararası yükümlülüklerini ihlal etmeden bu tür ithalata karşı teknik engeller koyarak, yerli üretimi ve dolayısıyla istihdamı koruyabileceğini savunarak, hazırlanacak istihdam paketine mutlaka bu yönde önlemler konulması gerektiğini vurguladı. Aygün, istihdam paketi kapsamında yerli aramalı kullanımının da teşvik edilmesi gerektiğini ifade etti.
Düzenliyen: By_Karizma

DuhanSesli, Hollywood'u 30 milyon dolar dolandırdı

Tarih 29th Mayıs 2010 Yazar admin YazdI 3 Yorum Kategori: Haberler

duhansesli
Hollywood ünlülerinin muhasebecisi, çalıştığı isimleri dolandırmak suçundan tutuklandı.
Müşterileri arasında Wesley Snipes ve Sylvester Stallone gibi birbirinden ünlü isimler olan muhasebeci Kenneth Star, Uma Thurman sayasinde yakalandı. Star’ı faturaları ve vergilerini ödemesi için işe alan Uma Thurman, bir süre sonra, hesabından 1 milyon doların eksik olduğunu fark etti.
Kenneth Star’ın hesabından para aşırdığını anlayan Thurman, polise gideceğini söyledi. Star, polise gitmemesi için Thurman’ın parasını tam olarak geri ödedi ama diğer müşterileri arasında dedikosu hızla yayıldı.
FBI’ın olaya dahil olmasıyla beraber, aralarında Al Pacino, Martin Scorcese ve fotoğrafçı Annie Leibovitz de olduğu bir çok ünlü isim, muhasebelerinin ve yatırımlarının Star’ın elinde olduğunu söylediler.
Gayrimenkulleri hakkında araştırma yapılan Kenneth Star’ın, yaşadığı evin 7,5 milyon dolar değerinde olduğu öğrenildi. Ünlülerden çaldığı para ile oldukça lüks bir yaşam süren Star, son olarak Manhattan’daki dairesinde giysi dolabına saklanmış halde bulundu ve tutuklandı.
Kenneth Star’ın dolandırdığı ünlülerden bazıları, çalınmış paralarının ancak yarısını alabildiler, kimisi ise hiç alamadı.
Düzenliyen: By_Karizma

Aselsan silah teknolojisi ihraç edecek

Tarih 29th Mayıs 2010 Yazar admin YazdI 0 Yorum Kategori: Haberler, Teknoloji

aselsan
ASELSAN’ın ürünü olan hava savunma sistemleri, stabilize silah platformları ve termal nişangah sistemleri Kazakistan’da da üretilecek
ASELSAN’dan yapılan açıklamaya göre, ASELSAN ve Kazakistan devlet firması Kazakistan Engıneerıng arasında işbirliği anlaşması imzalandı.
Açıklamaya göre, Kazakistan Engineering Başkanı Marat Muhammedıyarov ile ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çavdaroğlu tarafından imzalanan anlaşması çerçevesinde, Kazakistan Silahlı Kuvvetleri ve bölge ülkeleri ihtiyaçları doğrultusunda ASELSAN ürünü Hava Savunma Sistemleri ile Stabilize Silah Platformları ve Termal Nişangah Sistemlerinin, Kazakistan Engineering bünyesinde yer alan fabrikalarda ortak üretimi ve zırhlı araçlara entegrasyonu konusunda mutabakat sağlandı.
Kazakistan;ın başkenti Astana;da düzenlenmekte olan ve açılışına Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün de katıldığı KADEX 2010 Fuarı kapsamında bugün imzalanan anlaşma ile söz konusu sistemlerin Kazakistan;da üretimi, entegrasyonu, testleri, kalifikasyonu ile bakım-onarım hizmetlerinin sağlanmasına yönelik imkan ve kabiliyetlerin yerel savunma sanayi firmalarına kazandırılması hedefleniyor.

Güç Zehirli: Nasıl Yardımcı Toksik Hava Kirliliği Evading Devamı Plan Kontrolleri

Tarih 27th Mayıs 2010 Yazar admin YazdI 2 Yorum Kategori: Haberler

mercury_skull_s
Federal yetkililer mücadele Meksika Körfezi’nde bulunan BP petrol felaket başa gelince, büyük olasılıkla bu güç şirketlerin ülke çapında kuruluşları zehirlenmesi su devam hatırlamak yararlıdır. Güç endüstrisinin başarılı kampanyanın bir mirası bıraktığı toksik kirlilik kontrolleri kaçınmak için Zehirli nehir ve göllere. Olarak bu miras gibi çirkin, enerji sektöründe bir kez daha fazla gecikme için kullanmaya çalışan bir kaçış yolu olarak senato iklim mevzuat bekleyen manevra gibi görünüyor.
Kerry-Lieberman American Power Yasası’nın bir taslak sürümünü güç sanayi için EPA hava kirliliği kurallarına bekleyen incelemek için yeni bir görev gücü yaratacak ve yapmak zayıflaması veya elektrik üretimi güvenilirlik adına halk sağlığı güvence ortadan kaldırılması ile ilgili öneriler. Amerikan Akciğer Derneği uyardı bu hükmün olabilir EPA çabalarını baltalamaya santraller zehirli emisyonları mücadele. Ilgilendiren NRDC tarafından çabalarına uzun bir lider yankılandı oldu toksik cıva temizlemek:
Özellikle, yasa tasarısı yarar sanayi incelemek için son derece sakıncalı bir görev gücü kurdu muafiyetler için federal çevre yasa ve yönetmelikleri gelen çağrılar yarar temiz enerji santrali emeklilikler veya geçişler yavaşlattığını iddia. Hükmü dil yarar sanayi şikayet ve retorik ve ödeme için hoş olan bir önyargılı egzersiz için net tasarım yapma kızarmış olduğunu. Kirleten lobiciler Kongre ve federal kurumlara bir deregulatory dilek listesi teslim. Ajanslar bu tasarının tarafından bu istekleri gerçekleştirmek için düzenleyici değişiklikler önermeye yetkilidir.

Müzikle Dans 'ın Uyumu 2010 UK Tommy and Charlie Hip Hop

Tarih 26th Mayıs 2010 Yazar admin YazdI 9 Yorum Kategori: Haberler

Charlie Bruce
Charlie Bruce grand BBC One nihai olarak So You Can Dance Think’s Britain’s Favourite Dancer isimli

patlayıcı performanslarının altı hafta, biraz dans dünyanın önde gelen koreograflar birinin himayesi altında provalar yorucu ve dramatik kararlar, sonra Charlie Bruce İngiltere’s Favourite Dancer seçildi ve ilk serinin birincisi taçlandırıldı BBC One’S So You Can Dance düşünün.
diğer finalist gördüm dramatik bir son hafta sonra Robbie Beyaz Onlar bu gece’s Grand Final için başlı olarak rekabet, bir yaralanma prova sürdürülebilir nedeniyle geri, gerilim kalan üç finalist arasında ateş adım oldu.
Gösteri Pop Jazz, Tango, Hip Hop, Samba, Lyrical, Broadway, Jazz ve grupların çiftler Çağdaş rutinler, yanı sıra çok önemli soloları, finalist işlerini evde izleyiciler etkilemek ve şans olsun kesip vardı ABD göstermek dans etmek ve ev 100.000 £ ödül alır.
Robbie, ev sahibi ile gösterinin başında göründü için durup Cat DeeleyEski yarışmacılar edildi Alastair Postlethwaite, Mark Calape ve Drew McOnie rutinleri rakip finalist ile ortaklık içinde.
McOnie sonra eski dans partneri ile takım Hayley Newton serisinden Hakimler Favori dans gerçekleştirmek için – onların çok sevilen Çağdaş ‘Bed’ rutin Hafta 2, koreografisi yapıldı Raphael Bonachela.
tüm performanslar sonra, hakimler akşam performansları yansıtıyordu.
Nigel Lythgoe şöyle dedi: “Tüm dansçılar ilham ve vardı, sanırım, seri iki, hepsi dansçı orada seçmelere olacak şaşkınlık eğer dışarı oturan esin kaynağı olacak. Hepsi kalkmak için gidiyoruz ve bu geceden sonra seçmelere … birisi Bu üç hak kazananlar, ve bütün mesele sadece 100.000 £ ama aslında Hollywood 20 milyon kişiye yeteneklerini ortaya çıkarmak ve tüm bu koreograflarla çalışmaları devam … bir ömür boyu bir şans değil. ”
Için Arlene Phillips, O “kız bir savaş ve Sweet Dreams içinde Lizzie gece oldu – oyunculuk kesinlikle olağanüstü idi … O benim için kenarlı.”
Louise Redknapp bu bir bütün Girl Power hakkında: “Ben Arlene ile birlikte kulüpler vardı ve bence kabul Lizzie Sweet Dreams ve Charlie de lirik olarak.”
Sisco GomezAncak, Tommy ile söyleyerek taraflı onun Mark vurgulayın: “Bu Hip Hop temsil edildi dansçı dönen rutin ki.”
çiftler ‘performansları sonra, her dansçı vitrin yüzden İngiltere’nin Favori Dancer isimli gereken bir solo seslendirdi.
Lizzie solo üzerine Louise dedi: “Beni bu bir tek at yarışı değil diyelim! Lizzie, senin yalnız her hafta benzersizdir. Çoğu kişi kendi kafasına yaptığını şekilde spin olabilir. You are güçlü, serin edgy , heyecan verici dansçı ve seni seviyorum. ”
Tommy’s gömleksiz solo üzerine Arlene şöyle konuştu: “Tommy, ne benzersiz. Geçen hafta solo olağanüstü, bu hafta yalnız olağanüstü çok oldu söylemek zorundayım. Sen, nefes duymak, hissetmek ve müzik görmek yaşıyor. Ve gömlek alma off çok çok iyi oldu. ”
Charlie’s solo üzerine Arlene şöyle dedi: “Charlie, sadece bu gece değişti ve bu dizi sayesinde büyüdü. Bu yalnız birinin iyi biriydi. Mutlaka sizin çok iyi değildi ama ne gece boyunca yapmış mega, tatlım . Mega. ”
üçüncü sırada yer Elendi oldu Lizzie GoughBırakarak Tommy Franzen ve Charlie başlık için kafa kafaya gitmek.
Yarışmaya Lizzie zamanı ki, Arlene şöyle dedi: “seyirci zil ve oy ver, telefonlar Lizzie için şu anda koreograf ve üreticilerden bir şekilde bu olağanüstü yetenek almak için zil olacak. biliyorum ki.”
onu eleme sonrasında, Lizzie şöyle dedi: “Ben farklı bir stil her hafta geçirdim, çünkü ben terbiyesiz bir rutin hiç ettik şanslıyım sanma. hala Amerika’ya gitmek ve orada canına gidiyorum! ”
Cat Deeley sonra sonuçlarını açıkladı ve zor çalışma hafta sonra, bu İngiltere’nin Favori Dancer Charlie olduğu açıklandı!
duyuru sonrasında, Nigel dedi: “Ben tükendim. için bu serinin genelinde büyümeye harika olmuştur Tommy ve Charlie gördük. Her iki muhteşem bu akşam ama, benim için, Charlie onu kenarlı. çok doğru mutlu olmak için gidiyorum Amerika onu al. ”
Ve yeni tepeli şampiyonu, duygusal ve ağlamaklı Charlie, şöyle dedi: “Ben kesinlikle sessizim. Çok teşekkür ederim. Ben yaptım. Yaptım … Bunu asla unutmayacağım!”
Sonuçlarından vardı performanslar gösteriyor Robbie Williams şan resmi Sport Relief tek Morning Sun, bir grup dans I Gotta koreografisi Feeling üç finalist featuring Paul Domaine; Muhteşem bir rutin Lady Gaga’s Bad Romance tüm show eski dansçı yeniden birleştirme gibi.
Düzenliyen: By_Karizma

Eğitim Texas Kurulu: Jefferson Davis ve Obama'nın Orta Adı Essential Öğrenciler öğrenmek için mısınız

Tarih 25th Mayıs 2010 Yazar admin YazdI 0 Yorum Kategori: Haberler

Bugün sağcı Texas State Talim ve Terbiye Kurulu (SBOE) devlet sosyal bilgiler müfredat içerik nihai onayı verecek. Standartlar olacak “ne tüm Texas okullarda öğretilir dikte ve önümüzdeki on yıl içinde ders kitapları ve öğrenci başarı testleri için temel sağlar. “Dün, bu niteliksiz board – hangi bir halk eğitimi düşünen bir kadın içeren bir”sapıklık ve aracıolan “ve bir başkan gerçek mesleği bir dişçi olduğunu – Devletin standartları içine, daha muhafazakarlar eklenmesi için daha Konfedere yüceltilmesi ve ilerici bakış açıları daha fazla bozulmasını iterek onların sağcı ideoloji enjekte devam etti.
Öğrenciler Obama’nın Orta Adı öğrenin gerektir için olsun: Cumhuriyet David Bradley bir SBOE’s aşırı sağ kanadına öncülerindendir. Dün, o öğrencilerin Barack Obama hakkında ilk Afrikalı-Amerikalı başkanı olarak öğrenecektir olsaydı önerdi, onlar da onun göbek adı – Hüseyin öğrenmelidir. Ancak, diğer Cumhuriyetçi Bob Craig, “diyerek itirazyaptığınızı ne niyeti oldukça açıktır, Ama ille de doğrudur, “bu Kennedy ve Reagan gibi diğer başkanlar standartları kendi orta isimleri yok işaret sanmıyorum. Bradley sonunda ve yönetim kurulu yaptığı değişikliği geri çekti kararlı O Beyaz Saray’ın web sitesinde olduğu gibi Obama listeye: Barack H. Obama.
Abraham Lincoln Düzeyleri Konfedere Lider Jefferson Davis Kaldırma: Vardı “Uzun süreli tartışma”Dün” Başkan Jefferson Davis ‘Abraham Lincoln felsefi görüşlerini bir ders ile açılış konuşmasında Konfedere dahil olup bitti. “Uzak sağ Cumhuriyet Cynthia Dunbar o hariç Jefferson olacağını söyledi “Badana” tarih için bir girişim. (TFN Insider, ekliyor “Ama Davis’in adresi yok’s! Adresi bile güney eyaletlerinde ayrıldı nedeni: kölelik söz yok.”) Sonunda SBOE oy Davis tutmak ve öğrencilere “yaptığı konuşmada kontrast gerektirir Lincoln konuşmalar.
O Tarihsel Veriler – Muhafazakar Ones hariç – Dead Öğrenciler Them Eğitim için olmalıdır Gerektiren: Dün, SBOE iyi vatandaşlık örnek var “tarihsel ve güncel rakamlar üçüncü sınıf listeden Birleşik Çiftlik İşçileri Amerika kurucularından Dolores Huerta bir şerit verdi.” Bazı yetkililer olduğunu söyledi savundu sosyalist bir ve bu nedenle ekarte edilmelidir. Ama belki de en bariz taraflı itiraz Bradley, dedi geldi:
Çok hala hayatta olan kişilere de isteksiz duyuyorum. ne zaman daha sonra bizi mahçup hiçbir zaman bilemezsiniz çünkü “Tarihin tanımı olarak,” Eğer ölü, olmalıdır.
Tabii ki, yönetim kurulu da dahil olmak üzere hiçbir sorun oldu Wallace Jefferson, Texas Yargıtay, ya da Cumhuriyetçi başkan adalet sağcı rakam Phyllis Schlafly.
Bu hafta, ThinkProgress Judy Jennings ve Rebecca Bell-Metereau, SBOE üzerinde koltuklar için çalışan iki ilericiler ile konuştu. Her ikisi de denemek için söz verdi geri herhangi bir ders kitabı değişiklikleri sağcı kurulu onaylar.